Osobista wizyta w Grodzkim Urzędzie Pracy już możliwa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Grodzki Urząd Pracy częściowo wznowił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Od 25 maja sprawy związane z wpisem do rejestru osób bezrobotnych można załatwić osobiście, ale wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne. Obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Przypominamy też, że przed urzędem wciąż dostępne są skrzynki oddawcze.

Osobista wizyta w Grodzkim Urzędzie Pracy już możliwa

Fot. gupkrakow.pl

Mieszkańcy, którzy nie mają możliwości dokonać rejestracji za pośrednictwem platformy praca.gov.pl, mogą to zrobić osobiście – chęć wizyty w urzędzie wystarczy zgłosić pod numerem telefonu: 12 686 81 39. Termin wizyty można zarezerwować także przez stronę internetową GUP.

Grodzki Urząd Pracy zachęca do korzystania z możliwości rejestracji poprzez profil zaufany lub podpis elektroniczny. W razie problemów z wypełnieniem formularza można poprosić o pomoc pod numerami telefonu: 12 68 68 061 oraz 12 68 68 059.

Od 25 maja wznowiło także pracę Centrum Aktywizacji Zawodowej – dotyczy to obsługi pozytywnie rozpatrzonych wniosków o udzielenie dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej oraz ustalania indywidualnych planów działania dla zarejestrowanych osób bezrobotnych. Odpowiednio pracownicy GUP oraz doradcy zawodowi będą wyznaczać terminy spotkań.

W pozostałym zakresie urząd utrzymuje elektroniczną obsługę mieszkańców oraz bieżący kontakt mailowy i telefoniczny. W dalszym ciągu wszystkie dokumenty można składać do całodobowej skrzynki znajdującej się przed budynkiem przy ul. Wąwozowej 34. Wnioski są rozpatrywane zgodnie z datą wpływu.

Podczas wizyty w urzędzie pamiętajmy o obowiązujących ograniczeniach i zasadach sanitarnych – o obowiązku noszenia osłony nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni po wejściu do budynku. Mieszkańcy są wpuszczani do środka w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Obsługa jest realizowana przy zachowaniu odpowiedniego dystansu (minimum 1,5 m między osobami), a przy stanowisku może być tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące – z wyjątkiem opiekunów osób niepełnosprawnych, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodziców z dzieckiem – nie mogą podchodzić do stanowiska razem z osobą obsługiwaną. Więcej informacji na stronie GUP w Krakowie.

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz