Opozycja mówiła o „tarczy z papieru”. Wicepremier w TV Republika: Od marca przybyło 40 tys. firm

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Premier Mateusz Morawiecki podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami © Fot. Krystian Maj / KPRM Premier Mateusz Morawiecki podczas wideokonferencji z przedsiębiorcami

W ostatnim tygodniu czerwca poziom aktywnych firm osiągnął stan z 11 marca, a dziś mamy ponad 40 tys. podmiotów czynnych gospodarczo więcej niż 11 marca – powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem. Czy w świetle tych danych politycy opozycji, którzy w wypowiedziach medialnych mówili o Tarczy Antykryzysowej, że jest „papierowa” – teraz nabiorą wody w usta?

Minister w wywiadzie dla Telewizji Republika wskazała, że na tle kryzysu pandemicznego Polska radzi sobie relatywnie dobrze. O czym – jak zaznaczyła – świadczy m.in. pojawienie się w czerwcu ok. 16 tys. nowych miejsc pracy, a także „bezrobocie mniejsze niż zakładaliśmy dwa miesiące wcześniej”. Dodała też, że dla polskiej gospodarki duże znaczenia miało stosunkowo niewielkie zadłużenie w stosunku do PKB.

Czytaj również: Emilewicz: Do tego kryzysu nikt się nie przygotował. Niemcy poradzili sobie dużo gorzej

Wicepremier Emilewicz przypomniała, po wprowadzeniu 11 marca narodowej kwarantanny ok. 400 tys. firm zawiesiło lub zlikwidowało działalność gospodarczą, ale po wprowadzeniu poszczególnych elementów tarczy antykryzysowej, w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej zaczęło przybywać aktywnych przedsiębiorstw.

W ostatnim tygodniu czerwca poziom aktywnych firm osiągnął poziom z 11 marca, a dziś mamy ponad 40 tys. podmiotów czynnych gospodarczo więcej niż 11 marca. To oznacza, że wracamy na rynek, że czujemy, że można zarabiać, że można robić biznes nawet w tak trudnych warunkach”

– powiedziała Emilewicz.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz