Ogród Botaniczny w Kielcach ponownie otwarty. Moc atrakcji na weekend (WIDEO, zdjęcia)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Od kilku dni kielczanie mają wiele atrakcji do odwiedzenia po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, kiedy wszystko było zamknięte. Wśród nich jest Ogród Botaniczny. Od piątku można go zwiedzać w całości, a w ubiegłych sezonach dostępne była tylko atrakcji.

W sobotę do wczesnego popołudnia Ogród Botaniczny odwiedziło około 200 osób. – Cały czas, ktoś podchodzi i kupuje bilet. Jest wiele rodzin – poinformowano nas w kasie. -Zwiedzający, którzy wychodzą chwalą ogród, są zadowoleni, że tu przyszli i zapowiadają, że będą częściej nas odwiedzać.

A Ogród Botaniczny praktycznie w każdy weekend jest inny, ponieważ rozwijają się kolejne rośliny. Atrakcje są rozlokowane na terenie o powierzchni 11 hektarów. Na szybkie zwiedzenie całego terenu potrzeba co najmniej godziny a miłośnicy roślin spędzą tu kilka godzin nie nudząc się.

Do podziwiana są oczka wodne obsadzone ciekawymi roślinami wodnym. Można spacerować między i nad nimi poruszając się po kładkach i mostkach. Do podziwiana jest alpinarium czyli skały i rośliny charakterystyczne dla pasm górskich. Przejść się można po Ogrodzie Mgieł z trawami, francuskim, orientalny, japońskim, czy wschodnim. Niebawem wiele doznać zapewni rosarium z tysiącami pachnących róż. Wyjątkową atrakcją naszego ogrodu, której nie mają inne takie obiekty są jaskinie.

Ogród Botaniczny jest czynny codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godzinach 10-18, kasa do godziny 17.

Źródło:

Zostaw komentarz