Ognisko wirusa w szpitalu psychiatrycznym

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Pexels

Do ponad 40 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy – poinformowała w środę wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Białymstoku i sam szpital. Koronawirusa potwierdzono także w innych szpitalach: wojewódzkim w Suwałkach i powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem.

Ognisko koronawirusa w szpitalu w Choroszczy wykryto w połowie września, liczba zakażonych rośnie, na bieżąco wykonywane są testy. Dotychczas zakażenie potwierdzono u 17 pracowników i 23 pacjentów oraz dwóch osób z kontaktu – poinformowała PAP kierownik działu epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Iwona Sienkiewicz.

Pierwotnie koronawirusa wykryto na oddziale ogólnopsychiatrycznym – IV Klinice Psychiatrii. Szpital w Choroszczy poinformował w środę PAP, że we wtorek koronawirusa wykryto także na oddziale psychiatrii sądowej, który jest oddziałem o charakterze zamkniętym, pacjentów kieruje tam sąd.

– Przyjęcia pacjentów nie są wstrzymane. Pacjent, który zostanie skierowany na ten oddział, w momencie przyjęcia będzie miał wykonany test na obecność wirusa Sars-CoV-2. Do czasu uzyskania wyniku będzie podlegał izolacji

– poinformował Krzysztof Szeweluk ze szpitala w Choroszczy.

Szpital podał także, że zakażeni pracownicy są w izolacji domowej.

Wiadomo, że z kontaktu z ogniskiem koronawirusa w szpitalu związane są przypadki koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy, ale sanepid podkreśla, że to jedno ognisko choroby. Do nadania depeszy PAP nie udało się w środę uzyskać informacji o sytuacji w DPS.

Wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna poinformowała także, że koronawirusa potwierdzono u sześciu osób (czterech pracowników i dwóch pacjentów) szpitala wojewódzkiego w Suwałkach oraz u pięciu osób ze szpitala powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

W powiatowej stacji sanepidu w Wysokiem Mazowieckiem poinformowano PAP, że trwa dochodzenie epidemiologiczne i na razie nie podaje żadnych innych informacji w tej sprawie.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował w środę, że dotychczas w województwie podlaskim potwierdzono 1 tys. 648 przypadków zachorowania na COVID-19. W środę potwierdzono 22 nowe przypadki, zmarła kolejna osoba (łącznie dotychczas w regionie odnotowano 40 zgonów), wyzdrowiały 22 kolejne osoby.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz