Oficjalnie: Transferowy hit Czarnych Radom. Klub sprowadził wicemistrza świata

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Cerrad Enea Czarni Radom zakontraktowali nowego zagranicznego gracza. W sezonie 2020/2021 siatkarzem klubu będzie reprezentant Brazylii, Lucas Eduardo Loh – ogłosił zespół na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz wideo Bartosz Kurek o koronawirusie: Nie słuchajmy blogerów, modelek, gwiazd

Transferowy hit Czarnych Radom. Pozyskali wicemistrza świata!

Brazylijski siatkarz w przeszłości już grał w Polsce, broniąc barw ZAKSY Kedzięrzyn-Koźle w sezonie 2014-15. Później reprezentował Brasil Kirin Volei, a podczas edycji 2016/2017 Funvic Taubaté. Jego kolejnym przystankiem był Halkbank Ankara, a następnie SESI Sao Paulo. 

– W sezonie 2020/2021 fani drużyny Wojskowych będą mogli oglądać brazylijskiego siatkarza, wicemistrza świata z 2018 roku, Lucasa Eduardo Lóha. Witamy w Radomiu Lucas – napisano na oficjalnym profilu klubu na Twitterze.

Lucas Eduardo Loh to zawodnik niezwykle utytułowany. Ma już w swoim dorobku mistrzostwo Brazylii (2012), a także cztery klubowe wicemistrzostwa w latach 2011, 2016, 2017 i 2019. Ponadto w 2012 roku cieszył się ze złotego medalu w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej. W innych zespołach także zdobywał trofea m.in. puchar Brazylii z Finvic Taubate w 2017 roku czy też mistrzostwo i Puchar Turcji z Halbank Arena.

29-letni siatkarz gra na pozycji przyjmującego. Z reprezentacją Brazylii wywalczył mistrzostwo świata w  U-23, natomiast z seniorską kadrą cieszył się m.in. dwa razy ze zdobycia srebrnego medalu Ligi Światowej (2014 i 2017), mistrzostwa Ameryki Południowej w 2015 roku czy też wicemistrzostwa świata w 2018 roku. 

To kolejny siatkarz zza Atlantyku, który będzie występował w PlusLidze. Przed kilkunastoma dniami Aluron Virtu CMC ogłosił pozyskanie Garretta Muagututii, a Asecco Resovia Jeffrey Jendryka.

Lucas Eduardo Loh jest siódmym wzmocnieniem zespołu z Radomia przed sezonem 2020/21. Wcześniej sprowadzono Michałów: Ostrowskiego i Kędzierskiego, Bartosza Firszta, Brendena Sandera, Bartłomieja Grzechnika i Mateusza Masłowskiego.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz