O. Rydzyk wygłasza apel do mediów: nie wolno uderzać w biskupów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Ja też proszę o modlitwę, bo jest na mnie taka nagonka medialna i nie jest to łatwe. Proszę wszystkich obecnych i tych, którzy łączą się z nami duchowo, aby wesprzeć mnie modlitwą, żebym to po prostu wytrwał – mówił podczas czwartkowej mszy w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu Edward Janiak.

– Pan Jezus na każdego z nas patrzy. I każdego kocha. I każdy z nas będzie przed nim zdawał sprawę. Ludzie mediów też – rozpoczął kazanie Rydzyk.

– Po tym kazaniu widzimy już, dlaczego Kościół jest tak zwalczany. I księża, i biskupi… I jakby mogli to by… nie wiem co, prawda? Co tu dużo mówić. Tym bardziej módlmy się. Zwłaszcza księdza ordynariusza i księży biskupów obecnych tutaj (…) – mówił później o. Tadeusz Rydzyk.

O. Rydzyk o mediach

– Nie dajmy się zwariować. I to jest apel do ludzi mediów. Pytałbym, czy jesteście Polakami? Czy kochacie Polskę? – pytał o. Rydzyk. -Jeśli kochacie Polskę, to nie szkodźcie, nie atakujcie bezwzględnie nienawiścią ludzi Kościoła. Cokolwiek by było – kontynuował.

– Mi się wydaje, że w Polsce jest bardzo dużo nienawiści przez media. Nie wiem, czy wy to czujecie? Ale nienawiść Polaka do Polaka. W tych programach przeróżnych, nie ma merytorycznej rozmowy, tylko jest atak. Biegają z tymi kamerami – kontynuował. – Kłamstwo na kłamstwie. Mówiłem, ile na nas jest różnych kłamstw. Rocznie przynajmniej trzy tysiące wycinków z gazet. I wszystko prawie nadaje się na procesy. Ale gdzie tu wygrasz proces?.

– Nie wolno uderzać w biskupów. Jak usłyszałem tylko te bicia, przepraszam księdza, że to powiem, ale jak usłyszałem te uderzenia, to mówię: “Boże, żeby wytrzymał!”. Przecież on ledwo jakoś przeżył… Pamiętacie tę chorobę, straszną chorobę. Jak zaatakowali księdza Drozdka, to on dostał raka i już z tego nie wyszedł. Taki stres. Nie atakujcie, nie zabijajcie, bo jesteście zabójcami, rzucając różnymi słowami – mówił o. Rydzyk.

Sprawa biskupa Edwarda Janiaka

Biskup Edward Janiak to zdecydowanie bohater negatywny najnowszego filmu dokumentalnego braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Dziennikarze przedstawiają w nim dowody na to, że hierarcha kościelny wiedział o przestępstwach popełnianych przez podległych mu księży i wielokrotnie je tuszował.

Nowy film braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” opowiada historię m.in. dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza – Arkadiusza H. O wszystkim miał wiedzieć właśnie biskup Edward Janiak.

Źródło: Oko.press

żródło:

Zostaw komentarz