Nowy trener Legii Warszawa przeciwieństwem poprzednika. Rekordzista!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Stało się! Legia Warszawa oficjalnie poinformowała, że Czesław Michniewicz został jej nowym szkoleniowcem. Trener reprezentacji Polski do lat 21. zastąpi w Warszawie zwolnionego rano Aleksandara Vukovicia. Co go różni od poprzednika? Na pewno doświadczenie.

Zobacz wideo Vuković odchodzi. Słusznie?

Michniewicz rekordzistą ekstraklasy

Vuković praktycznie całe swoje doświadczenie trenerskie zebrał w Legii. Wcześniej nie miał się jak sprawdzić. Krytycy zarzucali właścicielowi Dariuszowi Mioduskiego, że bardzo ryzykuje zatrudniając Serba. Tego nie mogą powiedzieć w przypadku Michniewicza. Legia to dla 50-latka 10 klub, który poprowadzi w ekstraklasie. Wcześniej pracował w: Lechu Poznań, Zagłębiu Lubin, Widzewie Łódź, Jagiellonii Białystok, Polonii Warszawa, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Pogoni Szczecin i Bruk-Becie Termalika Nieciecza. Imponująca lista.

Pod tym względem tylko Bogusław Kaczmarek może równać się z Czesławem Michniewiczem. On także prowadził 10 klubów na najwyższym poziomie w Polsce. Michniewicz, obejmując Legię, wyprzedził Oresta Lenczyka i Jacka Zielińskiego.

Michniewiczowi najlepiej szło w Zagłębiu. W 2007 roku świętował z drużyną mistrzostwo Polski. W Lubinie miał też najwyższą średnią punktów na mecz – 2,0. Najdłużej pracował w Lechu Poznań, zdobywając z Kolejorzem Puchar i Superpuchar Polski. Jego pierwszym zadaniem w Legii będzie awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Zostaw komentarz