Nowe fakty ws. śmierci Hany Kimury. Politycy wprowadzą nowe prawo

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

“Żegnaj. Kocham Cię. Mam nadzieję, że będziesz miał dobre życie. Przepraszam” – napisała Hana Kimura na Instagramie, umieszczając tam zdjęcie z kotem. Post pojawił się prawdopodobnie na chwilę przed jej śmiercią. Kolejny tego typu, bo 22-letnia gwiazda wrestlingu i współprodukowanego przez Netflix reality show “Terrace House” już od pewnego czasu publikowała w sieci niepokojące wiadomości.

Zobacz wideo “To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować”

Śledczy: padła ofiarą cybernękania po incydencie z praniem

Wszystko wskazuje na to, że Kimura popełniła samobójstwo. Z dowodów śledczych wynika, że padła ofiarą cybernękania. Nie radziła sobie z hejtem, jaki wylał się na nią w sieci. Szczególnie po wyemitowanym pod koniec marca odcinku “Terrace House”, kiedy nakrzyczała na jednego z uczestników (Kaia Edwarda Kobayashiego), który w trakcie prania skurczył jeden z jej drogich kostiumów zapaśniczych. Po tym odcinku Kimura zaczęła otrzymywać wiadomości w stylu: “Wszyscy będą szczęśliwi, jeśli odejdziesz szybko”, “Nigdy więcej nie powinnaś pojawiać się w telewizji”.

“Tu generowany jest toksyczny gaz”

Kimura, według wstępnych ustaleń śledczych, popełniła samobójstwo przy użyciu tzw. worka samobójczego. Jest to torba ze ściągaczem, do którego za pomocą rurki doprowadzany jest obojętny gaz (np. hel, azot lub argon). Zgon następuje z powodu uduszenia. Właśnie z takim workiem na głowie znaleziono ją w sobotę w jej mieszkaniu w Tokio. 22-latka pozostawiła kilka pożegnalnych wiadomości. Na kartce umieszczonej na drzwiach napisała: “Tu generowany jest toksyczny gaz”. Oraz notatkę do mamy: “Dziękuję, że pozwoliłaś mi przyjść na świat”.

Politycy reagują na tragiczną śmierć Kimury

Śmierć Kimury stała się na tyle głośnym tematem w Japonii, że głos zabrał nawet były premier Yukio Hatoyama. – Nasz kraj powinien rozważyć kary dla tych, którzy atakują innych, za poważne nękanie w internecie – napisał na Twitterze Hatoyama.

O sprawie zaczęto też dyskutować czołowi politycy, którzy także są zgodni, że należy zaostrzyć prawo, by zapobiegać cybernękaniu. – Tutaj istotna jest też rola wszystkich pracodawców, by również zwracali uwagę na podobne incydenty – powiedział Hiroshi Moriyama, lider rządzącej partii liberalno-demokratycznej. – Jesteśmy zgodni. Do jesieni będziemy dążyć do tego, by osiągnąć w tej sprawie porozumienie, ustanowić nowe prawo, by uprościć procedury identyfikacji osób, które zamieszczają w internecie zniesławiające posty – dodał Jun Azumi, lider opozycji, przewodniczący konstytucyjno-demokratycznej partii Japonii.

Nowe odcinki wstrzymane

Kimura zdobyła popularność jako młoda gwiazda japońskiego wrestlingu. Wyróżniały ją nie tylko umiejętności, ale też charakterystyczne różowe włosy. Wróżono jej nawet karierę w WWE lub AEW, czyli największych amerykańskich organizacji pro wrestlingu.

Po śmierci Kimury japoński nadawca Fuji TV, który współprodukował reality show wraz z Netflixem, postanowił przerwać nadawanie nowych odcinków “Terrace House”.

***

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Zostaw komentarz