Nowa inwestycja Buffetta może podnieść kurs BTC

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta sprzedało akcje banków, aby kupić udziały w firmie wydobywającej złoto, co pośrednio podniesie cenę Bitcoina. Twierdzi tak znany inwestor.

Buffett chce wkroczyć na rynek złota?

buffett btcPrzypomnijmy, że fundusz Buffetta zmniejszył swoje udziały w dużych bankach, jak poinformowało Fortune 15 sierpnia. Berkshire Hathaway sprzedało znaczną część swoich udziałów w JPMorgan Chase, Wells Fargo i PNG.

Zamiast tego Buffett inwestuje teraz w spółkę Barrick Gold, której to akcje odzwierciedlały poziom wzrostów złota przez większą część roku 2020. To firma wydobywająca złoto z siedzibą w Kanadzie, która odnotowała 45-proc. wzrost cen akcji w tym roku. Po inwestycji Berkshire, akcje wzrosły o kolejne 8,11 proc.

Max Keiser, znany inwestor Bitcoina, uważa, że nowa ​​inwestycja Buffetta może przynieść korzyści Bitcoinowi. Tłumaczy, że wejście na ten rynek Berkshire sprawi, że za 1 uncję złota będziemy płacili za jakiś czas 5 000 USD. A to jego zdaniem przełoży się na skok ceny BTC do 50 000 USD.

Założyciel Ikigai Fund Travis Kling podziela zdanie Keisera. Przypomniał oświadczenie Buffetta z 1998 r., który krytykował wtedy inwestowanie w złoto, bowiem te jego zdaniem nie ma użyteczności.

„Dzisiaj ogłoszono, że Berkshire Hathaway właśnie kupiło swoje pierwsze w historii akcje [spółki z rynku] złota. W tym momencie powody są oczywiste. Na wypadek, gdybyście się zastanawiali, jak będą wyglądać nadchodzące lata dla Bitcoina, jesteśmy tak jakby w 1998 roku”

– tłumaczy i sugeruje zapewne, że najwięksi gracze wejdą na rynek BTC.

BTC ostatnio wykazało pewną korelację z metalem szlachetnym

Chociaż Bitcoin osiągał od kwietnia lepsze wyniki niż złoto, trend cenowy między złotem a BTC wykazał pewną korelację. Dane ze Skew pokazują, że te dwa aktywa rosły w ciągu ostatnich czterech miesięcy tandemowo.

Jednocześnie w czasie niedawnej korekty, jaka miała miejsce na rynku kruszcu i kryptowaluty, oba aktywa spadły w podobny sposób.

Ostatnio też MicroStrategy kupiło Bitcoiny warte 250 milionów dolarów. Firma stwierdziła, że ​​BTC będzie jej głównym składnikiem aktywów, uznając kryptowalutę za magazyn wartości.

Źródło:

Zostaw komentarz