Nowa generacja konsol Xbox – znamy datę premiery!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zanim poznaliśmy oficjalną datę premiery, spekulowano, iż urządzenia amerykańskiego giganta mogą rozpocząć podbijanie tamtejszego rynku w Święto Dziękczynienia, które przypada na 21 listopada. Dziś jednak Xbox zapowiedział premierę konsol nowej generacji na nieco wcześniejszy termin, czyli 10 listopada. Marka zaprezentowała również efekty współpracy z Electronic Arts, wprowadzając najlepsze tytuły EA do Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass na PC. Dzieje się!

Dla domowych graczy istotne z pewnością są “bebechy” konsol, szczególnie nowej Series X. Oto one:

  • 12 Teraflopów – czyli będzie to najmocniejsza konsola, jaką do tej pory skonstruowano. Przypomnijmy, że największa konkurentka Xboxa – PS5 – dysponować będzie mocą 10,28 TF;
  •  AMD Zen 2 – procesor z układem ośmiordzeniowym, obsługa 16 wątków, taktowanie 3,8 GHz;
  • karta graficzna AMD RDNA2 – 52 jednostki obliczeniowe, taktowanie 1, 825 GHz,
  • dysk SSD 1 TB;
  • 16 GB GDDR6 pamięci RAM.

Biorąc pod uwagę powyższe parametry, Xbox Series X będzie aż cztery razy bardziej wydajny niż dotychczas najmocniejsza konsola na świecie, czyli Xbox One X.

A co w przypadku mniejszej z konsol? Jak tu wygląda sytuacja z wnętrzem? Oczywiście będzie nieco gorzej, ale nadal nieźle. Do dyspozycji gracz dostanie konsolę z 4 Teraflopami i 10 GB RAM. Jednak w zamian za to XBox Series S odwdzięczy się naprawdę kompaktowymi rozmiarami – to najmniejsza konsola w historii – wspólną bibliotekę gier oraz niższą ceną.

Szczególnie cieszy informacja o dostępie do wspólnej bibliotece gier, dzięki czemu niezależnie od wybranej wersji konsoli gracze będą mogli zagrać w najnowsze tytuły. Jednym z nich będzie m. in. Halo Infinity. My się jaramy. 

Program Xbox All Access już tej jesieni obejmie 12 rynków. Dzięki niemy użytkownicy mogą wybrać Xboxa odpowiadającego ich potrzebom oraz 24 miesięczne członkostwo Xbox Game Pass Ultimate (dostęp do przeszło 100 gier trybu online multiplayer za pośrednictwem Xbox Live Gold).W Polsce Xbox All Access wystartuje najpierw w ramach zestawów z konsolą Xbox One S w cenie 99 zł miesięcznie. 

Inną ważną informacją dla graczy jest fakt, że użytkownicy Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass na PC otrzymają bez dodatkowych kosztów dostęp do usługi EA Play już tej jesieni. Oznacza to, że członkowie Ultimate będą mogli cieszyć się ofertą EA Play na konsolach Xbox One, Xbox Series X i S oraz na urządzeniach z Windows 10. 

Xbox Series S dostępny będzie w cenie 1 349 zł, za Xbox Series X 2 249 zł. Preordery można składać już niedługo, bo od 22 września. 

żródło:

Zostaw komentarz