Nocne oświetlenie i komunikacja w weekendy? Radny pisze do prezydenta Jacka Majchrowskiego

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

– Złożyłem interpelację do Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego, w której proponuję ponowne uruchomienie oświetlenia ulicznego w centrum Krakowa – w weekendy. Dodatkowo proponuję, aby rozważyć uruchomienie nocnej komunikacji miejskiej również weekendowo, choćby w minimalnym zakresie – mówi radny Komarewicz.

– Uważam, że takie działania mogą przynieść dodatkowy pozytywny skutek dla branży gastronomicznej i turystycznej w Krakowie. Uruchomienie oświetlenia ulicznego przez całą noc na terenie Starego Miasta zwiększy poczucie bezpieczeństwa osób, które do późnych godzin weekendami korzystają z uroków Krakowa, oferty gastronomicznej naszego miasta. Uruchomienie nocnych połączeń autobusowych czy tramwajowych z centrum Krakowa z kolei pozwoli większej liczbie osób bezpiecznie i komfortowo wrócić do domów – wyjaśnia radny.

– Działania te byłyby kolejnym etapem wsparcia jakiego nasze Miasto udziela lokalnym przedsiębiorcom. Jestem przekonany, że te propozycje są odpowiedzią na oczekiwania zarówno przedsiębiorców z branży gastronomicznej, jak i samych mieszkańców Krakowa. Będę prosił Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego o pozytywne przychylenie się do moich wniosków – konkluduje.

Ze względu na oszczędności budżetowe w połowie kwietnia władze Krakowa zdecydowały się na wyłączenie oświetlenia ulicznego nocą. Początkowo światła gasły pomiędzy północą a czwartą nad ranem. Od 18 maja latarnie wyłączana są o godzinie 1. Według urzędowych wyliczeń pozwala to zaoszczędzić ok. 20 tys. zł podczas jednej nocy. Dodatkowo w połowie kwietnia z powodu koronawirusa podjęto także decyzję o zawieszeniu kursowania linii nocnych w Krakowie.

Żródło

Zostaw komentarz