Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine? “Dziewczynka prawdopodobnie nie żyje”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine McCann? Nowy trop ws. głośnego zaginięcia © PA Wire/PA Images/EAST NEWS Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine McCann? Nowy trop ws. głośnego zaginięcia

W środę brytyjska policja poinformowała o nowym podejrzanym w głośnej sprawie zaginięcia. Ma nim być 43-letni mężczyzna, który odsiaduje w Niemczech wyrok za przestępstwa seksualne. W czwartek niemiecka prokuratura oświadczyła, że prowadzi dochodzenie pod kątem popełnienia morderstwa. “Przypuszczamy, że dziewczynka nie żyje” – oznajmił prokurator Hans Christian Wolters. 

Trzyletnia Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Jej rodzice Kate i Gerry McCannowie jedli w tym czasie kolację z przyjaciółmi. Śledztwo w sprawie zaginięcia dziewczynki trwa od lat, jednak nadal nie było przełomu w tej sprawie. Tym razem może się to zmienić. 

Tropy w sprawie zaginięcia pojawią się co jakiś czas. Podejrzewani w sprawie byli już rodzice dziewczynki, szajka pedofilów oraz bliski znajomy McCannów. Teraz trop policji w Wielkiej Brytanii biegnie w kierunku 43-letniego obywatela Niemiec.  

Zobacz także

Gdy zaginęła miała 9 lat. Policja odnalazła 15-latkę w hotelu

[embedded content]

Zaginięcie Madeleine McCann. Śledczy: Brytyjka nie żyje

W czwartek prokuratura w Brunszwiku poinformowała, że prowadzi dochodzenie ws. zamordowania Madeleine McCann. “Śledztwo jest prowadzone w sprawie 43-letniego obywatela Niemiec pod zarzutem zabójstwa. Podejrzewamy, że dziewczynka nie żyje” – przekazał prokurator Hans Christian Wolters. 

W środę brytyjska policja poinformowała o nowym podejrzanym w głośnej sprawie. 43-latek przebywa obecnie w więzieniu w Niemczech, gdzie został osadzony za przestępstwa seksualne. Ma mieć na swoim koncie wiele wyroków, również za molestowanie dzieci. Zdaniem policji, to on jest odpowiedzialny za uprowadzenie 3-letniej Madeleine.

Jak podaje BBC, śledztwo niemieckiej policji jest prowadzone w kierunku morderstwa, wciąż brakuje jednak dowodów, że Madeleine McCann nie żyje. Policjanci aktualnie starają się ustalić, czy podejrzany mężczyzna jest zamieszany w zaginięcie Brytyjki.

Zobacz także

Opiekunka porwała półroczne niemowlę. Dziecko znaleziono martwe

Niemiecki pedofil uprowadził Madeleine? Policja prosi o pomoc

Podejrzany 13 lat temu podróżował po Portugalii kamperem. W latach 1995-2007 mieszkał w rejonie Algarve w Portugalii, gdzie mieści się kurort Praia da Luz. To tam w 2007 roku doszło do tajemniczego zaginięcia dziecka.

Policja apeluje o pomoc do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat 43-latka lub aut, którymi podróżował. Funkcjonariusze są teraz w ich posiadaniu. Niemiec miał dwa samochody – kempingowego volkswagena oraz jaguara. Dzień po tym, jak Madeleine zniknęła, miał komuś przekazać kampera.

Według Clarence’a Mitchella, który reprezentuje rodzinę McCannow od momentu zaginięcia 3-latki, to może być przełom w śledztwie.

Ze wszystkich tysięcy tropów i potencjalnych podejrzanych, o których wspominano w przeszłości, nigdy nie było tak wyraźnego tropu

– mówił w radiu BBC.

Jak dodał, rodzice Madeleine nigdy nie przestali wierzyć w odnalezienie córki żywej, jednak są realistami.

Bez względu na to, jaki będzie efekt śledztwa, oni muszą wiedzieć, co stało się z ich córką, żeby odnaleźć spokój, a odpowiedzialnych postawić przed wymiarem sprawiedliwości

– podsumował rzecznik rodziny.

Zobacz także

Tragedia podczas wakacji. Ojciec rzucił sie na ratunek córce i zginął

RadioZET.pl/BBC/Guardian

Zostaw komentarz