Niemcy: MSZ ostrzega przed podróżami do niektórych regionów UE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Niemcy: MSZ ostrzega przed podróżami do niektórych regionów UE © PAP/EPA/CLEMENS BILAN Niemcy: MSZ ostrzega przed podróżami do niektórych regionów UE

Niemieckie ministerstwo spraw zagraniczne ostrzegło swych obywateli przed wyjazdami do Belgii i Islandii a także do wybranych regionów w kolejnych dziewięciu krajach. To w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie.

Kolejne ostrzeżenia

MSZ opublikował kolejne ostrzeżenia na swej stronie internetowej po tym, jak wybrane kraje i regiony zostały umieszczone przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) na liście obszarów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

W przypadku Belgii ostrzeżenie zostało rozszerzone ze stolicy, Brukseli, na cały kraj. Na liście znalazły się także wybrane regiony Estonii, Litwy, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Słowenii, Węgier i Rumunii.

Polska nie znalazła się na liście

Niemcy ostrzegają przed podróżami do krajów lub regionów europejskich, w których liczba nowych przypadków Covid-19 w ciągu tygodnia przekracza 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców.

W sumie władze w Berlinie odradzają wyjazdów do 17 z 27 krajów Unii Europejskiej. Ostrzeżenia dotyczą głównie regionów, ale także całych państw UE: Belgii, Hiszpanii, Czech i Luksemburga.

Agencja dpa przypomina, że Polska jest jedynym sąsiadem Niemiec, który do tej pory nie znalazł się na liście krajów wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Zostaw komentarz