Niemcy. Byli w kościele. Teraz 350 osób jest na kwarantannie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W kościele w Kolonii © picture-alliance/dpa/F. Gambarini W kościele w Kolonii Po czterech zielonoświątkowych mszach 350 osób trafiło na obowiązkową kwarantannę.

Po nabożeństwach w powiecie Pomorze Przednie-Rugia już 350 osób zostało skierowanych na obowiązkową kwarantannę. W Zielone Świątki uczestniczyli oni w czterech mszach w Stralsundzie i Grimmen.

Koronawirus u księdza

Po niedzielnych i poniedziałkowych nabożeństwach obecność koronawirusa stwierdzono u jednego z katolickich księży. Na razie, do soboty 6 czerwca, infekcje wykazano u ośmiu osób. Żadna z nich nie przebywa na razie w szpitalu.

Stralsund: na razie bez mszy © picture-alliance/dpa/S. Sauer Stralsund: na razie bez mszy

Jak infomują władze powiatu, wśród zarażonych osób są też takie, które nie miały bezpośredniego kontaktu z zainfekowanym księdzem.

Obowiązkowa kwarantanna

Lokalne urzędy zdrowia wzięły pod lupę także inne uroczyste nabożeństwo w Stralsundzie, podczas którego pożegnano jednego z księży. Uczestniczyło w nim ok. 250 osób.

Setki osób, które trafiły na kwarantannę, przez dwa tygodnie nie może opuszczać mieszkania ani przyjmować gości. Do ich codziennych czynności należy teraz mierzenie temperatury. Jeśli pojawią się u nich objawy COVID-19, muszą powiadomić personel medyczny.

Zostaw komentarz