Nie żyje reżyser filmu “Dziewczyny chcą się bawić” z Sarą Jessiką Parker. Miał 77 lat

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Nie żyje reżyser filmu "Dziewczyny chcą się bawić" z Sarą Jessiką Parker. Miał 77 lat © Sarah Jessica Parker Nie żyje reżyser filmu “Dziewczyny chcą się bawić” z Sarą Jessiką Parker. Miał 77 lat

O jego odejściu poinformowała rodzina. Jaka była przyczyna śmierci Alana Mettera?

W wieku 77 lat zmarł Alan Metter, którego fani kina kojarzą z wieloma komediami. Metter odszedł 7 czerwca 2020, miał atak serca o czym opowiedział dla The Hollywood Reporter jego syn, Julian Max Metter. 

Nie żyje reżyser filmu “Dziewczyny chcą się bawić” z Sarą Jessiką Parker. Miał 77 lat

Alan Metter urodził się 19 grudnia 1942 roku w Sharon w stanie Massachusetts. Został absolwentem filozofii na Uniwersytecie w Arizonie i zaczął pracować jako copywriter tworząc scenariusze reklam dla Volkswagena czy American Airlines. Jego przygoda z reżyserią rozpoczęła się od pracy przy klipach George’a Harissona czy Olivii Newton-John. 

W 1985 roku wyreżyserował film “Dziewczyny chcą się bawić” z Sarahą Jessiką Parker i Helen Hunt. Pracował przy komedii “Powrót do szkoły” praz “Przeprowadzka”. Wyreżyserował również siódmą część “Akademii Policyjnej – Misja w Moskwie” oraz filmy z bliźniaczkami Mary-Kate Olsen i Ashley Olsen “Randka z billboardu” i “Paszport do Paryża”.

Gdy przeszedł na emeryturę, przeniósł się do Los Angeles w 2009 roku, gdzie poznał swoją przyszłą partnerkę Katherine O’Flynn. Wspólnie zaprojektowali dom w Truro, który znalazł się na okładce New England Home w 2019 roku.

Zobacz także:

Najlepsze filmy zagraniczne z 1988 roku – te produkcje mają już ponad 30 lat!

Zostaw komentarz