Nie żyje pielęgniarka zakażona koronawirusem. „Zawsze będziesz w naszych sercach”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Szpital © Shutterstock / hxdbzxy Szpital Nie żyje 65-letnia pracownica Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To czwarta ofiara śmiertelna COVID-19 wśród pielęgniarek w Polsce.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 27 842 przypadki zakażenia . Ze statystyk podawanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że wyzdrowiało 13 411 pacjentów. Jednocześnie odnotowano 1206 zgonów związanych z chorobą COVID-19.

Wśród ofiar śmiertelnych koronawirusa jest pielęgniarka Janina Maj. 65-latka pracowała w Stacji Dializ Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u kobiety kilka tygodni temu. Była hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach. Tragiczna informacja o jej śmierci dotarła w środę, 10 czerwca wieczorem.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych przekazał, że była to czwarta ofiara COVID-19 wśród polskich pielęgniarek. Siostry złożyły także kondolencje bliskim Janiny Maj. „Zawsze będziesz w naszych sercach! Rodzinie i bliskim składamy szczere kondolencje” – napisano na Facebooku.

Pogrzeb pielęgniarki odbędzie się w piątek 12 czerwca o godzinie 9. 

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz