Nie żyje legenda NBA. Świetny koszykarz i jeszcze lepszy trener

Podziel się

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jerry Sloan na przełomie lat 60. i 70. był zawodnikiem Baltimore Bullets oraz Chicago Bulls. Był na tle dobry, że dwukrotnie wystąpił w meczu All Stars NBA. Podczas kariery zawodniczej wygrał aż 1223 spotkania. Kibice zapamiętali go jednak jako fantastycznego trenera. Od 1978 do 82 roku trenował Chigaco Bulls, ale największą renomę wyrobił sobie w Utah Jazz.

Przejął kluby, który był w kryzysie, a stworzył potęgę. Największymi gwiazdami w zespole byli Karl Malone i John Stockton. Prowadził klub nieprzerwanie od 1988 do 2011 roku, a za największe sukcesy uznaje się awans do finałów w 1997 i 1998 roku. Oba finały jednak przegrali. Michael Jordan i jego Chigaco Bulls okazali się zaporą nie do przejścia.

Karl Malone i John Stockton wspominają swojego mentora:

Zobacz więcej

Sport

Media: Pierwszy transfer PSG w lecie! Zastąpi odchodzącego piłkarza

Mistrz Francji od wielu tygodni intensywnie przeczesuje rynek transferowy w poszukiwaniu wzmocnień przed nowym sezonem. Rozgrywki Ligue 1 zostały przerwane i oficjalnie zakończone po rozegraniu 28. kolejek ze względu na pandemię koronawirusa. Zobacz wideo Bundesliga.

Newsy

Jarosław Kaczyński o wyborach prezydenckich: “Ostatni termin…”

© screen z transmisji Jarosław Kaczyński Prezes PiS Jarosław Kaczyński w dzisiejszym oświadczeniu podkreślił, że wybory w Polsce powinny zostać przeprowadzone najpóźniej 28 czerwca 2020 roku. – Wybory będą przeprowadzone, jeżeli będą jakieś próby przeciwstawiania

Newsy

“Doucz się”. Młynarska ostro do Hołowni

© PAP / Marcin Kmieciński Paulina Młynarska Te czasy minęły Szymon. Doucz się. A może raczej oducz: pogardy wobec tego co żeńskie – napisała na Facebooku Paulina Młynarska. Słowa te skierowała do kandydata na prezydenta