Nie żyje kolejna młoda gwiazda internetu. Co było przyczyną jej śmierci?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Nie żyje kolejna młoda gwiazda internetu. Co było przyczyną jej śmierci? © Ohlana Nie żyje kolejna młoda gwiazda internetu. Co było przyczyną jej śmierci?

Ohlana – 26-letnia popularna streamerka z serwisu Twitch nie żyje. To trzecia w ciągu kilku tygodni osoba z tej platformy, która odeszła w niewyjaśnionych okolicznościach.

Wielka strata dla e-sportu. 6 lipca 2020 roku zmarła kolejna gwiazda internetu. Tym razem chodzi o 26-letnią kanadyjską streamerkę, która była znana jako Ohlana (jej prawdziwe imię to Lana). Co było przyczyną jej śmierci?

Nie żyje Ohlana. Dlaczego 26-latka zmarła?

Ohlana była popularną streamerką, grającą głównie w gry Counter-Strike: Global Offensive a ostatnio również w Valorant. Prowadziła też rozmowy z followersami oraz dzieliła się z nimi swoimi podróżami na streamach w realu. Była dość popularna na Twitchu. W ciągu kariery zebrała ponad 100 tysięcy wiernych widzów. O jej śmierci poinformował portal Dextero, natomiast serwis Shacknews potwierdził zgon dzięki dotarciu do przyjaciół gwiazdy internetu za pośrednictwem komunikatora Discord. Najprawdopodobniej Ohlana popełniła samobójstwo. 

Kilka dni przed śmiercią Ohlana zamieściła w sieci niepokojące wpisy w mediach społecznościowych wskazujące na jej kiepską kondycję psychiczną. 6 lipca 2020 roku na jej Twitterze pojawił się przerażający w kontekście jej śmierci post. 

To nie jest niczyja wina. 

Był to ostatni tweet streamerki. Na Twitchu również zamieściła post o podobnej wymowie, w którym napisała, że potrzebuje trochę miłości. Na kilka dni przed śmiercią dość głośno mówiła o problemach osób z depresją. W dzień śmierci wysłała znajomym na Instagramie pożegnalną wiadomość.

Dziś jest piękny dzień. Idź i ciesz się nim dla mnie. 

Rzesza fanów wyraziła swoje ubolewanie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Instagramie streamerki zamieszczono link do zbiórki internetowej na pogrzeb dla Ohlany. 

Do przyjaciół i rodziny Lany, ta zbiórka została stworzona, żeby pomóc rodzinie Lany w przygotowaniach pogrzebu. Ponieważ wydatki pogrzebowe są bardzo wysokie, nasza społeczność chce pomóc rodzinie w jakikolwiek sposób. Podczas tego trudnego okresu wszyscy składamy nasze kondolencje rodzinie. Ta zbiórka została przygotowana przez rodzinę. Pieniądze pokryją usługę pogrzebową, która odbędzie się w mieście Victoria, jej grobowiec, trumnę i pochówek. Każda nadpłata trafi na edukację jej siostrzeńców – Hiepa, Huya i Landona, których głęboko kochała i którymi się zajmowała. Lana, byłaś świetną przyjaciółką i wspaniałą osobą. Ci z nas, którzy znali cię osobiście i przeżywali z tobą chwile pełne radości, pozostawiające tak wiele dobrych wspomnień, będą za tobą szczerze tęsknić. Była piękną, zabawną, troskliwą, mądrą i najwspanialszą przyjaciółką. Kochałaś podróże i dobre jedzenie. Wielu ludzi pamięta wspaniały czas spędzony ze swoimi znajomymi z podróży do Wietnamu, na Tajwan, do Tajlandii, Japonii, Korei i wielu innych miejsc. Pamiętamy rozmowy z tobą o wczesnych godzinach porannych, podczas których gadaliśmy o naszych problemach, wydarzeniach z naszych żyć, smutkach i radościach. Bawiłaś nas i sprawiałaś, że każdy czuł, że ma przyjaciółkę, nawet jeśli tylko za pośrednictwem internetu. Zbudowałaś społeczność od zera i zrzeszyłaś ludzi. Wielu osobom te przyjaźnie zmieniły życia i zawsze będą ci za to wdzięczni. Dotrzymywałaś nam towarzystwa, kiedy łapaliśmy doły i sprawiałaś, że czuliśmy się lepiej. Dzieliłaś się z nami radami w sprawach uczuciowych, finansowych, albo zwykłych życiowych aspektach. Zawsze będziemy pamiętać twoje pasje i zainteresowania kryptowalutami i ich sukces, który przewidziałaś. Zmagałaś się z wieloma trudnościami w życiu z bardzo silną postawą, a my zawsze byliśmy twoimi przyjaciółmi, kiedy tylko dzieliłaś się z nami swoimi problemami. Będziemy tęsknić za łzami, śmiechem, uciechami i wspaniałymi wspomnieniami, które dzieliliśmy. Czasy były ciężkie i mamy nadzieję, że twój ból w końcu minął. Zawsze będziesz w naszych umysłach i będziemy cię kochać z głębi serca. Spoczywaj w pokoju. 

To nie pierwsza osoba z Twitcha, która w ciągu kilku ostatnich dni popełniła samobójstwo. Ohlana dołączyła do streamera Reckfula znanego z World of Warcraft, który odebrał sobie życie kilka dni wcześniej oraz gracza w GTA Online Blue622. Chociaż streamowanie na Twitchu często jawi się jako łatwa praca oferująca spory zarobek, w rzeczywistości może wiązać się z presją związana z utrzymywaniem się na topie i radzeniem sobie z czasami toksycznym środowiskiem streamerów i obserwujących. Te czynniki bardzo często mogą wpływać na stan psychiczny i zwiększyć problemy natury mentalnej. 

Zobacz też: Nie żyje znany youtuber i streamer. Co było przyczyną śmierci? 

Zostaw komentarz