Nie żyje Kelly Preston. Aktorka przegrała walkę z chorobą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

“Rankiem 12 lipca 2020 r. Kelly Preston, uwielbiana żona i matka, zmarła po dwuletniej walce z rakiem piersi” – głosi cytowany przez Onet komunikat przedstawiciela rodziny Preston dla amerykańskich mediów.

– Chcąc zachować prywatność swojej walki, przez pewien czas była leczona, wspierana przez najbliższą rodzinę i przyjaciół – mówi przedstawiciel rodziny. – Była bystrą, piękną i kochającą duszą, która bardzo troszczyła się o innych i która ożywiła wszystko, czego dotknęła. Jej rodzina prosi o zrozumienie ich potrzeby prywatności w tym czasie – dodał  cytowany przez Onet.

We wrześniu John Travolta i Kelly Preston świętowali 28. rocznicę ślubu. 

W poniedziałek rankiem aktor napisał na Instagramie: “Z ciężkim sercem informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Stoczyła odważną walkę otoczona miłością i wsparciem wielu osób. Moja rodzina i ja na zawsze będziemy wdzięczni jej lekarzom i pielęgniarkom w MD Anderson Cancer Center, wszystkim ośrodkom medycznym, które pomogły, a także jej wielu przyjaciołom i bliskim, którzy byli u jej boku. Miłość i życie Kelly na zawsze zostaną zapamiętane.” Dodał, że obecnie zamierza poświęcić się rodzinie.

Urodziła się i wychowała na Hawajach. Ukończyła University of Southern California, gdzie studiowała aktorstwo. Mając 16 lat rozpoczęła karierę modelki. Brała udział w reklamówkach telewizyjnych, pojawiła się jako Wendy w jednym z odcinków serialu CBS “Hawaii Five-O” (1980) i od tego czasu zaczęła myśleć o karierze aktorskiej. Zadebiutowała w thrillerze “Za dziesięć minut północ” (1983) z Charlesem Bronsonem. Przełomem w karierze filmowej była rola Marnie Mason w komedii Ivana Reitmana “Bliźniacy” (1988) u boku Arnolda Schwarzeneggera i Danny’ego DeVito. Fola Chirk, przyjaciółki szefa bezpieczeństwa Terla (John Travolta) w filmie sensacyjnym science fiction “Bitwa o Ziemię” (Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000, 2000) przyniosła jej jednak Złotą Malinę dla najgorszej aktorki drugoplanowej. W ostatnich latach mało występowała, skupiając się na rodzinie.

Zostaw komentarz