Najlepszy tydzień istnienia Grayscale. Firma zebrala 217 mln USD funduszy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Grayscale Invesments, Wiodąca firma zarządzająca kryptowalutami odnotowała najlepszy tydzień w swojej 7-letniej historii. Co ciekawe, ogromny skok nastąpił po ogólnokrajowej kampanii reklamowej, którą firma przeprowadziła w Stanach Zjednoczonych.

Tydzień temu, menedżer firmy planował przeprowadzenie szeroko zakrojonej kampanii reklamowej w Stanach Zjednoczonych, aby promować Investment Trust i podkreślić zalety inwestowania w Bitcoin oraz inne kryptowaluty.

Kampania jest szybką 30-sekundową reklamą zawierającą krótką historię pieniędzy, rozwoju sektora finansowego i oczywiście pojawiającego się trendu aktywów cyfrowych oraz tego, jak ludzie mogliby inwestować poprzez Grayscale. Barry Silbert, założyciel i dyrektor generalny Grayscale, poinformował, że firma zebrała w ubiegłym tygodniu 217 milionów dolarów różnych fundusy. Imponujące wyniki przypisał kampanii reklamowej.

W tym tygodniu Grayscale zwiększyła AUM (aktywa do zarządzania) do prawie 6 miliardów dolarów. Oczekuje się, że Bitcoin Trust reprezentuje większość wszystkich udziałów z 4,9 mld dolarów, a Ethereum Trust z 863 mln dolarów.

Grayscale wprowadził darmowe pakiety edukacyjne

Grayscale uruchomiła projekty edukacyjne dla doradców finansowych i menedżerów majątkowych. The Digital Currency Toolkit for Financial Advisors to bezpłatne źródło, którego celem jest dostarczenie doradcom kompleksowych danych na temat kryptowalut i sposobów ich dokładnego zastosowania, aby mogli wykorzystać tę wiedzę w doradztwie klientów.

Firma zauważyła, że w miarę jak branża kryptowalut stale się powiększa, coraz więcej osób spoza przestrzeni próbuje uzyskać wiarygodne informacje na jej temat. Grayscale przyznała jednak, że krąży wiele błędnych przekonań, a nawet rażących kłamstw, które dezorientują i odstraszają tradycyjnych inwestorów.

Jednak dzięki projektowi doradcy mogą edukować ciekawskich inwestorów na temat historii Bitcoin‚a i jego wcześniejszych osiągnięć, akceptacji i przyjęcia do głównego nurtu oraz sposobu, w jaki mogą wejść na rynek.

Od 2013 roku Grayscale Investments jest zaangażowana w edukowanie doradców finansowych i dostarczanie im narzędzi, które są im potrzebne do rozważenia i podjęcia decyzji o tym, jaką rolę mogą odegrać waluty cyfrowe w ich strategiach inwestycyjnych. Biorąc pod uwagę niepewność w dzisiejszych czasach, inwestorzy coraz częściej zwracają się w stronę aktywów takich jak Bitcoin. Teraz nadszedł czas, by doradcy lepiej zrozumieli tę sferę”.

– skomentował Michael Sonnenshein, dyrektor zarządzający Grayscale.

Źródło:

Zostaw komentarz