Na Podlasiu ma powstać muzeum disco polo. “Najpierw szkoła, a potem…”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Na Podlasiu ma powstać muzeum disco polo. Znamy koszt inwestycji © Materiały prasowe Na Podlasiu ma powstać muzeum disco polo. Znamy koszt inwestycji

Już nie tylko szkoła, ale i muzeum disco polo. W Michałowie może powstać pierwsze w regionie, a może i w całej Polsce, centrum poświęcone temu gatunkowi muzyki. Projekt miałby być sfinansowany głównie ze środków unijnych.

“Najpierw szkoła, a potem Centrum Disco Polo” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Michałowie. Miasto to zyskało rozgłos ze względu na utworzenie w lokalnej szkole klasy o profilu estradowym. Zajęcia mają ruszyć już we wrześniu.

Tymczasem, jak poinformowała gmina Michałowo, w regionie już za kilka lat może powstać ośrodek kulturalno-rozrywkowy poświęcony w całości temu nurtowi w muzyce.

Centrum Disco Polo na Podlasiu ze środków unijnych

Centrum miałoby powstać w Michałowie w latach 2024-26. Koszt takiego przedsięwzięcia to ok. 11 mln zł, z czego 85 proc. zostałoby pozyskane ze środków wspólnotowych, a 15 proc. pokryłby samorząd.

Projekt przewiduje budowę hali widowiskowej i muzeum. Byłoby to pierwsze muzeum disco polo regionie, a może i w całej Polsce. Jak wyjaśnił urząd miasta, w zebraniu eksponatów i instalacji muzealnych pomoże partner tej inwestycji – agencja GreenStar, opiekująca się gwiazdami muzyki disco polo.

Projektowane Centrum Muzyki Disco Polo ma być zlokalizowane przy Zespole Szkół w Michałowie, gdzie już jesienią 2020 r. pojawi się profil estradowy.

Dzięki współpracy z firmą Green Star wszystkie zajęcia w Liceum w Michałowie odbywać się będą pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo. W ramach zajęć obowiązkowych uczniowie będą mieli do wyboru zajęcia wokalne, muzyczne (gra na instrumentach) lub taneczne. Szkoła będzie również oferować uczniom zajęcia dodatkowe, które będą w większy sposób odpowiadać na ich zainteresowania

– czytamy na stronie Michałowa.

W rolę jednego z nauczycieli ma się wcielić sam lider zespołu Boys Marcin Miller, znany m.in. z hitu „Jesteś szalona”.

“Najcenniejszy eksponat to będą majteczki w kropeczki”

“Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy” – mówił Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

Jak dodał, od nowego roku szkolnego w mieście ruszają zajęcia o profilu estradowym disco polo.

Centrum to kolejny krok.[…] Celem jego budowy jest bowiem stworzenie unikalnego i pierwszego miejsca w Polsce, łączącego w sobie funkcje edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe. Motywem przewodnim Centrum będzie muzyka disco polo

– podsumował burmistrz.

Co na to internauci? Na Facebooku pod artykułami dotyczącymi powstawania Centrum nie zabrakło dosadnych komentarzy.

Nie wiem, jakiej ikonki reakcji użyć. Wszystkie naraz?

 

Najcenniejszy eksponat to będą majteczki w kropeczki.

 

Dno coraz bliżej.

 

Podlasie przeprasza

– czytamy.

Zobacz także

Szef MEN zachwala pomysł na klasę o profilu discopolowym: Być może to chwyci

Zostaw komentarz