Na jakie wkładki do zamków warto się zdecydować?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kwestia bezpieczeństwa to dla wielu osób na tyle istotna sprawa, że na liście priorytetów znajduje się ona znacznie wyżej niż na przykład kariera zawodowa. O bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych troszczymy się na różne sposoby, prosząc by rozglądali się przed przejściem dla pieszych, zapinali pasy w samochodzie czy kupując wkładki do zamków chroniące przed włamaniem do mieszkania.

  1. Systemy zabezpieczeń – jak dbać o bezpieczeństwo w domu?
  2. Wkładki do zamków – jakie są rodzaje?
  3. Jak wybrać dobry zamek do drzwi?

Jeżeli Tobie także zależy na tym, by w jak najlepszy sposób chronić swoich bliskich, to przeczytaj ten artykuł od deski do deski, a dowiesz się z niego, jakie wkładki do zamków są godne uwagi.

Systemy zabezpieczeń – jak dbać o bezpieczeństwo w domu?

Wydaje się, że z roku na rok włamań do mieszkań jest coraz mniej. Złodzieje obrali inne taktyki i podszywając się pod obwoźnych sprzedawców korzystają z nieuwagi mieszkańców, plądrując nieruchomość zaraz po tym, jak zostaną wpuszczeni do mieszkania przez domownika. Nie oznacza to jednak, że można zupełnie zrezygnować z systemów zabezpieczeń. Wręcz przeciwnie, warto inwestować w rozwiązania z górnej półki, które poprawią codzienny komfort i bezpieczeństwo. Specjaliści od bezpieczeństwa zalecają, bym mieć porządne wkładki zamków można zamontować kilka. Można także pokusić się o instalację monitoringu na posesji czy alarmu, który donośnym sygnałem dźwiękowym da znać, gdy ktoś niepowołany pojawi się na posesji.

Wkładki do zamków – jakie są rodzaje?

Wybierając odpowiednią wkładkę, trzeba przede wszystkim kierować się względami bezpieczeństwa. Różne są rodzaje wkładek, a co za tym idzie, dosyć zróżnicowany jest również stopień komplikacji i utrudnienia dla potencjalnego złodzieja. Najprostszą możliwością, jaką można wybrać, są wkładki bębenkowe. Zamek otwiera się, gdy bębenek zostanie odblokowany i się obróci. Poza tym wyróżnić można także wkładki patentowe, symetryczne i asymetryczne.

Jak wybrać dobry zamek do drzwi?

Decyzja dotycząca tego, jaką wkładkę do zamka wybrać wcale nie jest prosta do podjęcia. Warto zwrócić uwagę na walory konstrukcyjne oraz na to, by wkładka pasowała rozmiarem. Te kwestie są absolutnie podstawowe. W praktyce wygląda to tak, że im większy poziom zabezpieczeń, tym lepiej. Jednak też wyższa wówczas jest cena. W tym przypadku trzeba znaleźć kompromis pomiędzy swoimi potrzebami, a finansowymi możliwościami. Dobrym pomysłem są wkładki niklowe oraz mosiężne, które cechują się stosunkowo dużą odpornością na korozję.

undefined

Zostaw komentarz