Muzeum Narodowe zamyka Gmach Główny. 6 pracowników zarażonych koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie podał, że sześciu pracowników działu technicznego jest zarażonych koronawirusem, z tego powodu konieczne było zamknięcie Gmachu Głównego przy al. 3 Maja.

– Pragniemy poinformować, że 6 osób spośród pracowników Muzeum Narodowego w Krakowie otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wszystkie zakażone osoby to pracownicy działu technicznego, którzy nie mieli żadnych kontaktów z publicznością. Pracownicy czują się dobrze – stwierdził prof. Andrzej Szczerski, dyrektor instytucji.

Dodał, że wszystkie zakażone osoby, a także inni pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt zostali skierowani na kwarantannę, odsunięci od pracy bądź pracują zdalnie i nie przebywają w budynkach muzeum. – Kolejne osoby z potencjalnie zagrożonych są systematycznie testowane, by wykluczyć podejrzenie zakażenia wirusem – dopowiedział.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i realizuje jej wytyczne. – W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie jakiegokolwiek zagrożenia Gmach Główny, gdzie mieści się dział techniczny, pozostaje nieczynny dla zwiedzających do odwołania – stwierdził prof. Szczerski.

Źródło:

Zostaw komentarz