Muzeum AK zaprasza na zwiedzanie, słuchanie i warsztaty

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Muzeum Armii Krajowej jest już otwarte dla zwiedzających. Muzeum nie tylko zaprasza do zwiedzania swojej siedziby, ale przygotowuje także letnie warsztaty edukacyjne oraz kontynuuje działania w sieci, gdzie został opublikowany kolejny podcast rozpoczynający nową serię #AKtywniwsieci.

Można już zwiedzać Muzeum Armii Krajowej, które od dziś ponownie zaprasza gości do swojej siedziby. W związku z epidemią Muzeum przygotowało specjalny tymczasowy regulamin zwiedzania. Zmianie ulegają godziny otwarcia instytucji. Muzeum będzie czynne od poniedziałku do piątku oraz w niedzielę w godzinach 11.00-13.00 i 14.00-18.00, z godzinną przerwą od 13.00 do 14.00, w soboty Muzeum nie będzie otwarte dla zwiedzających. Ostatnie wejście na wystawę może odbyć się nie później niż na 60 minut przed zamknięciem Muzeum – szczegółowe informacje tutaj.

Letnie Warsztaty Edukacyjne 2020: Bohaterowie Polski Walczącej

Tradycyjnie Muzeum Armii Krajowej przygotowało także specjalną ofertę wakacyjną, czyli Letnie Warsztaty Edukacyjne, które w tym roku organizowane są pod hasłem „Bohaterowie Polski Walczącej”. – W lipcu i sierpniu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa po raz kolejny wyruszymy szlAKiem bohaterów walki o polską niepodległość! – zachęcają przedstawiciele Muzeum. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.30 do 15.30. Uczestnikami zajęć mogą być dzieci w wieku 7-13 lat (uczniowie klas I – VI). Szczegółowe informacje tutaj.

#AKtywniwsieci – nowa seria podcastów

Jakie były przepisy dotyczące funkcjonowania prasy w okresie okupacji? Jakie metody wydawnicze stosowano, by prasa w języku polskim funkcjonowała pomimo zakazów i kar? Co w latach 1939-1945 czytali Polacy? Czym była gadzinówka i skąd wzięło się to określenie? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w ósmym już podcaście przygotowanym przez Muzeum Armii Krajowej.

Podcastem poświęconym wojennej historii prasy Muzeum Armii Krajowej rozpoczyna drugą serię wirtualnych działań. Po serii #zostańwdomu z #MuzeumAK przychodzi czas na cykl #AKtywniwsieci skupiający się na dziejach prasy w okresie 1939-1945.  Podcast jest dostępny na stronie Muzeum AK oraz w serwisie Spotify.

Filmy i podcasty przygotowywane przez Muzeum Armii Krajowej publikowane są na stronie internetowej i profilach muzeum w mediach społecznościowych. Na stronie Muzeum można znaleźć także informacje o aktualnym działaniu Muzeum i proponowanych inicjatywach. 

pokaż metkę

Autor: ANNA LATOCHA

Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka

Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz