Müller o porozumieniu Zjednoczonej Prawicy: mniej wzajemnej krytyki

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Piotr Mueller © Piotr Kowala Piotr Mueller

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował w poniedziałek, że w umowie Zjednoczonej Prawicy znalazła się deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji. Ważne, żeby nie krytykować zbyt mocno różnic, które pojawiają się w obozie władzy – powiedział.

“W umowie Zjednoczonej Prawicy istnieje deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji, podczas których będziemy regularnie ustalać tematy” – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia Müller.

Podkreślił, że “ważnym elementem jest to, żeby nie krytykować zbyt mocno w sferze publicznej wszystkich różnic, które pojawiają się w obozie władzy”. “Polem do dyskusji jest Rada Koalicji” – wyjaśnił.

Müller powiedział, że w poniedziałek o godz. 17 odbędzie się posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS. “Tam możemy spodziewać się formalnego zatwierdzenia postanowień umowy koalicyjnej oraz podziału i wymiany poszczególnych ministerstw przypadających PiS” – wskazał.

Jak stwierdził, w tym tygodniu będzie “możliwa rekonstrukcja rządu”. “Musimy jednak połączyć kalendarz premiera i prezydenta, a pamiętajmy, że pan premier w czwartek i piątek jest w Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej” – oznajmił. Podkreślił, że jeżeli nie uda się tego uczynić w tym tygodniu, to najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Odnosząc się do informacji o wejściu w skład Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że będzie to wzmocnienie całego obozu politycznego. (PAP)

wnk/ godl/

Zostaw komentarz