Morawiecki: Do wszystkich kandydatów podchodzę z pokorą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Premier Mateusz Morawiecki © Fotorzepa, Jakub Czermiński Premier Mateusz Morawiecki Wybory będą za kilka tygodni, prawdopodobnie 28 czerwca, to zależy też od tempa prac Senatu. Jak wiemy Senat w ostatnich paru miesiącach spowalniał wielokrotnie prace legislacyjne – mówił w Radiu Wrocław szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

W Radiu Wrocław Morawiecki mówił, że praktycznie przesądzona jest forma wyborów prezydenckich – tradycyjno-korespondencyjna, a najprawdopodobniej odbędą się one 28 czerwca, ale “to zależy od tempa prac Senatu”.

Szef rządu zaleca wszystkim, którzy czują się zagrożeni, skorzystanie z korespondencyjnej metody głosowania, a Senatowi zarzuca, że po raz kolejny stosuje obstrukcję w pracach nad ustawa dotyczącą wyborów prezydenckich.

– Jak wiemy Senat w ostatnich paru miesiącach spowalniał wielokrotnie prace legislacyjne i przez to utrudniał wdrażanie dobrych rozwiązań – mówił Morawiecki.

Premier ocenił, że zmiana kandydata Koalicji Obywatelskiej w trakcie kampanii wyborczej jest “dziwna i nietypowa”.

Wobec wszystkich kandydatów podchodzę z pokorą i na pewno trzeba ze wszystkimi się liczyć. Oczywiście pani marszałek, jako jedyna kobieta w gronie kandydatów, była na pewno bardzo groźnym konkurentem również, ale i prezydent Warszawy jest bardzo groźnym kandydatem niewątpliwie – mówił Morawiecki. 

Zapewnił, że również prezydent Duda “z atencją podchodzi do wszystkich kandydatów”.

Morawiecki podkreślił, że podczas wychodzenia z pandemii współpraca z prezydentem jest dla niego bardzo ważna, bo Duda jest “prezydentem konstruktywnym, nie prezydentem walki, nie prezydentem ideologicznym, ideologii, też takich niestety, trzeba to powiedzieć, bardzo skrajnych rewolucji obyczajowych i eksperymentów obyczajowych”.

– Myślę, że nie tego Polacy oczekują – ocenił Morawiecki.

Zostaw komentarz