Mistrzyni świata zawieszona. Złamała przepisy dopingowe

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© AFP Mistrzyni świata w biegu na 400 metrów Salwa Eid Naser została tymczasowo zawieszona za złamanie przepisów dopingowych.

Zawodniczka z Bahrajnu naruszyła przepisy dotyczące „whereabouts”, czyli konieczności zgłaszania swojego miejsca pobytu w systemie ADAMS. Do ich złamania mogło dojść poprzez błędne podanie danych lub nieobecność w określonej lokalizacji podczas kontroli antydopingowej.

Sportowcom, którzy w ciągu dwunastu miesięcy trzy razy naruszą wspomniane przepisy, grozi dwuletnia dyskwalifikacja z możliwością skrócenia zawieszenia do roku, w zależności od stopnia winy.

Tymczasowe zawieszenie oznacza, że sprawa jest w toku. Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) decyzję w sprawie Eid Nasser podejmie dopiero po przesłuchaniu zainteresowanej oraz dokładnym zbadaniu sprawy.

Biegaczka z Bahrajnu była rewelacją ubiegłorocznych MŚ w Dosze. Eid Nasser wygrała rywalizację na 400 metrów, osiągając trzeci czas w dziejach konkurencji (48.14), oraz zajęła ze swoją drużyną trzecią lokatę w rywalizacji sztafet mieszanych. Na piątym miejscu do mety dobiegli Polacy.

Zostaw komentarz