Mistrz Polski kończy karierę. “Zmiany były kompletnie nietrafione”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kacper “a83650” Kwieciński za pośrednictwem swojej strony na Facebooku wydał oświadczenie, w którym wytłumaczył powody zakończenia kariery w esporcie. Polak jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Hearthstone. 

Zobacz wideo Polish Esport Cup – tak wyglądał pierwszy tydzień cz. 3

– Tak drastyczny spadek mojej motywacji spowodowały w głównej mierze decyzje Blizzarda dotyczące esportu. Wprowadzona w zeszłym roku liga Grandmaster okazała się być kompletnie nietrafionym pomysłem i pomimo wielu protestów ze strony graczy domagających się zmian systemu, nic z tym nie zrobiono – napisał w oświadczeniu gracz.

Polak porzuca Hearthstone dla nauki, jednak nie porzuca esportu

Kacper Kwieciński przyznaje w oświadczeniu, że od dłuższego czasu zmuszał się do gry, niż robił to z własnej przyjemności. Profesjonalny gracz jednocześnie zapewnia, że nie porzuci esportu. W obecnej sytuacji chce się skupić na ukończeniu studiów, a następnie wrócić do pracy w jednej z gałęzi wirtualnych gier.

W latach 2014-2019 profesjonalnie zajmował się rozgrywkami Hearthstone. W tym czasie dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz wygrywał w międzynarodowych turniejach. W minionym roku Polak udał się na mistrzostwa świata, gdzie znalazł się w pierwszej dwunastce najlepszych graczy. 

Zostaw komentarz