Minister sportu odwiedziła kluby sportowe w Łódzkiem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

© Twitter/Danuta Dmowska-Andrzejuk

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk spotkała się z przedstawicielami klubów sportowych w Zduńskiej Woli i Woli Krzysztoporskiej (Łódzkie), które skorzystały z dotacji na działalność w ramach rządowego programu KLUB. W tym roku do 4,9 tys. klubów w kraju trafią łącznie 54 mln zł.

“To wyjątkowa edycja programu KLUB, bo wsparcie osiągnęło rekordową kwotę ponad 54 milionów złotych. Wszystkie wnioski zaakceptowane formalnie dostały pieniądze. Jest ich aż 4,9 tys. To wsparcie możemy przekazać klubom na wynagrodzenia dla trenerów i jest ono ważne w trudnym czasie epidemii koronawirusa”

– mówiła minister Danuta Dmowska-Andrzejuk podczas spotkania w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli, w którym wziął udział także marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Celem rządowego programu KLUB jest wsparcie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W jego tegorocznej edycji z dofinansowania w łącznej wysokości 3 mln zł skorzysta 270 klubów sportowych z regionu łódzkiego.

W wystąpieniu minister sportu przypomniała, że jej resort wspiera też rozwój infrastruktury sportowej; na ten cel przeznaczył ze swojego budżetu 516 mln zł. Dzięki pieniądzom z tej puli wyremontowany został m.in. Stadion Miejski w Zduńskiej Woli.

“Kwota wsparcia z ministerstwa wyniosła 2,5 miliona złotych. Obok miejsca, w którym jesteśmy, powstaje kolejna hala sportowa dotowana z budżetu ministerstwa Nasze wsparcie jest podyktowane troską o to, by tam gdzie zaczyna się przygoda ze sportem, czyli w małych i średnich klubach, były pieniądze”

– dodała Dmowska-Andrzejuk.

Ze Zduńskiej Woli minister sportu udała się do Woli Krzysztoporskiej, gdzie wspólnie z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim spotkała się z lokalną społecznością. Jak zaznaczył wójt tej gminy Roman Drozdek, na jej terenie działa 9 klubów sportowych i wiele z nich korzysta z rządowego wsparcia.

W ciągu ostatnich czterech lat Ministerstwo Sportu przeznaczyło ponad 144 mln zł na realizację programu KLUB w całym kraju. W tym roku do 4,9 tys. małych i średnich klubów sportowych trafią ponad 54 mln zł. Po spełnieniu wymogów formalnych pozyskane środki klub sportowy może przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego. Kwota dofinansowania to 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

» Kliknij i zobacz komentarze pod artykułem lub skomentuj na niezalezna.pl

Zostaw komentarz