Min. Zdrowia: 476 zakażeń koronawirusem. Nie tylko na Śląsku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Ministerstwo Zdrowia © Newspix.pl / Mateusz Słodkowski Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przekazało w piątek 22 maja w godzinach popołudniowych informację o następnych 240 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Poinformowano również o śmierci 9 kolejnych pacjentów.

Dane o ilości osób, u których zdiagnozowano obecność , przekazało w piątek 22 maja w godzinach popołudniowych Ministerstwo Zdrowia. Po przeprowadzeniu testów stwierdzono obecność koronawirusa u 240 kolejnych osób. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem w Polsce wynosi 20 619. Wyzdrowiało 8731 osób

Potwierdzone przypadki z piątkowego popołudnia dotyczą:

 • 117 osób z województwa śląskiego
 • 52 osób z województwa dolnośląskiego
 • 37 osób z województwa łódzkiego
 • 29 osób z województwa mazowieckiego
 • 2 osób z województwa podlaskiego
 • 1 osoby z województwa małopolskiego

 • 1 osoby z województwa kujawsko-pomorskiego

 • 1 osoby z województwa podkarpackiego

Jednocześnie resort poinformował o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych koronawirusem (większość osób miała choroby współistniejące):

Tym samym liczba ofiar śmiertelnych związanych z COVID-19 w Polsce wynosi obecnie 982. Łącznie w piątek 22 maja poinformowano o nowych 476 przypadkach zakażenia, odnotowano 10 zgonów, wyzdrowiało 279 osób. Resort zdrowia przekazał, że w ciągu doby wykonano ponad 22,3 tys. testów na . Hospitalizowanych jest 2261 osób w całym kraju. Kwarantanną objęto 77 768 osób, a nadzorem epidemiologicznym 19 500.

Zobacz także: 

Odtwórz ponownie wideo

NASTĘPNY

 • Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Palacze bardziej narażeni na Covid-19

  Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc – poinformował Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

  Logo PAPPAP
 • Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę

  Główny Inspektorat Sanitarny zamieścił na swoich stronach instrukcję, jak poprawnie nałożyć i zdjąć maseczkę. Podkreśla w niej, aby przed założeniem maseczki zadbać o czystość dłoni – umyć je wodą z mydłem lub zdezynfekować płynem na bazie alkoholu.

  Logo PAPPAP
 • Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Czego w epidemii najbardziej boją się Polacy?

  Psycholodzy zbadali nastroje Polaków związane z epidemią koronawirusa. Poziom lęku związany z epidemią COVID-19 jest dość wysoki. Znaczna większość badanych boi się, że zachoruje ktoś im bliski (73 proc.). Obawiają się też przepełnionej służby zdrowia (72 proc.), albo kryzysu finansowego (71 proc.).

  Logo PAPPAP

NASTĘPNY

NASTĘPNY

Zostaw komentarz