Media: Dwa kluby ukrywają przypadki zakażeń koronawirusem! Co z tytułem mistrza Włoch?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W piątek przeprowadzono wśród klubów głosowanie, w którym decydowano, co z losami tytułu mistrza Włoch w przypadku, gdyby nie udało się dokończyć rozgrywek. Aż 16 uznało, że w takiej sytuacji nie zostałby przyznany tytuł mistrzowski. Przeciwny był tylko Milan, z kolei Roma, Lazio i Napoli wstrzymały się od głosu.

Zobacz wideo Borussia Dortmund – Hertha Berlin – gol Emre Cana na 1:0 [ELEVEN SPORTS]

“Corriere dello Sport” poinformował w poniedziałek, że dwa kluby miałyby ukrywać pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Nie podano jednak, o które drużyny chodzi. Zdaniem włoskich dziennikarzy, mają poinformować o tym fakcie w odpowiednim momencie, aby zmusić władze ligi do przerwania i niedokończenia rozgrywek.

Doniesienia włoskiej gazety sprawiły, że burmistrz Benevento, Clemente Mastella, zażądał natychmiastowego wyjaśnienia całej sprawy. Dla zespołu z jego miasta jest to o tyle kluczowe, że zajmuje aktualnie 1. miejsce w tabeli Serie B i w przypadku dokończenia sezonu awansowałby do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie wiadomo nadal, jak potoczą się losy awansów i spadków, w przypadku niedokończenia rozgrywek.

Przeczytaj także:

Zostaw komentarz