Mazowsze: Kolejne osoby zarażone koronawirusem. Pięć nowych ofiar śmiertelnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie kororawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 42 osób na Mazowszu. Poinformowało o tym dziś Ministerstwo Zdrowia. W województwie odnotowano do tej pory w sumie 3 tys. 82 przypadki zarażenia koronawirusem.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś również o pięciu kolejnych ofiarach śmiertelnych COVID-19. To mężczyźni w wieku 72, 75 i 87 lat oraz 90-letnia kobieta, przebywający w Warszawie, a także 80-letni mężczyzna, który zmarł w Radomiu. Od początku epidemii na Mazowszu odnotowano w sumie 242 ofiary śmiertelne koronawirusa.

We wtorek sanepid podał też informację o kolejnych 40 ozdrowieńcach w województwie. Do tej pory na Mazowszu już blisko 1,5 tys. osób pozbyło się koronawirusa.

Jak informuje mazowiecki wojewódzki inspektor sanitarny w Warszawie, objętych kwarantanną domową jest blisko 12,5 tys. osób na Mazowszu, a izolacją domową – około 400. W izolatorium przebywa obecnie kilkanaście osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 2,7 tys. osób, a hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia jest blisko 600 pacjentów.

Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.

Z powodu epidemii koronawirusa w szpitalach zakaźnych zaczyna brakować środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są teraz na pierwszej linii frontu. Wesprzyj zbiórkę i pomóż naszym bohaterom!

(mzs)

Zostaw komentarz