Masz dość korków w drodze do pracy? Postaw na hulajnogę!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

 Duże miasta mają to do siebie, że przejazd samochodem lub autobusem w godzinach szczytu trwa zwykle kilkukrotnie dłużej niż powinien. Korki to niestety problem, z którym boryka się większość kierowców, którzy w drodze do i z pracy muszą spędzać zdecydowanie za dużo czasu. Jeśli taka sytuacja dotyczy również Ciebie, polecamy wypróbowanie hulajnogi elektrycznej. 

 Hulajnoga – powrót trendu lat 80-tych

 Pojazd ten z pewnością kojarzy każdy, kto przeżył dzieciństwo lub wiek młodzieńczy w latach 80-tych. Wówczas hulajnogi cieszyły się ogromną popularnością i były świetną alternatywą dla rowerów, które kosztowały dużo więcej, w związku z tym nie każdy mógł sobie na taki sprzęt pozwolić. 

Hulajnoga pozwalała wówczas na przeżycie prawdziwych przygód zwłaszcza w czasie wakacji, gdy cała “banda” mogła wyruszyć na eksplorowanie okolicy. Dziś pojazd ten przeżywa odrodzenie, jednak w zupełnie nowej odsłonie.

 Hulajnoga XIX wieku

Od kilku lat na naszym rynku dostępne są w sprzedaży hulajnogi elektryczne, które są prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o wykorzystanie tego gadżetu. Obecnie to akcesorium nie tylko dla dzieci, ale coraz chętniej i częściej sięgają po niego osoby dorosłe, które z jednej strony traktują hulajnogę jako sprzęt rekreacyjny, a z drugiej – jako środek lokomocji. A to wszystko za sprawą wielu funkcji oraz wygody, jaką zapewniają te współczesne pojazdy napędzane prądem. Przykładowo hulajnoga elektryczna Xiaomi to produkt o mocy silnika 300 W, który pozwala na przejechanie na baterii 45 km, a maksymalna prędkość, jaką można rozwinąć podczas jazdy to 25km/h. Jeśli więc nasza praca znajduje się w odległości 10km od naszego miejsca zamieszkania, dotrzemy do niej w ciągu 15 minut. Można sobie w tym miejscu wyobrazić, ile czasu zajmuje nam pokonanie tego odcinka samochodem w godzinach szczytu, aby zauważyć korzyści w postaci oszczędności czasu i oczywiście paliwa zużywanego podczas jazdy w korkach. 

 Zalety hulajnogi elektrycznej

 Wśród atutów posiadania hulajnogi elektrycznej z pewnością należy wymienić wygodę. Jazda na hulajnodze nie wymaga od nas praktycznie żadnej aktywności, możemy więc z powodzeniem założyć na siebie elegancki strój i wyruszyć do pracy czy na spotkanie bez obaw o to, że będziemy wyglądać nieświeżo (jak to ma miejsce w przypadku jazdy na rowerze).

 Kolejną zaletą, jaką dostrzegają posiadacze hulajnóg elektrycznych w mieście jest szybkość dotarcia na miejsce. Często trasa zajmuje nam mniej czasu niż w przypadku jazdy samochodem czy środkiem komunikacji miejskiej, gdyż nie dość, że nie musimy stać w korkach, to jeszcze możemy wybrać krótsze przejazdy na skróty.  

Co istotne, hulajnoga zajmuje bardzo mało miejsca, możemy więc ja wygodnie zapakować do bagażnika i wykorzystać jako transport na odcinku, który jest dla nas problematyczny z punktu widzenia jazdy samochodem (korki, brak wygodnej jezdni, remonty na drodze etc.). 

Wśród zalet korzystania z hulajnogi elektrycznej nie może również zabraknąć bardzo ważnej kwestii, a mianowicie przyjazności wobec środowiska. Hulajnoga nie emituje szkodliwych spalin, a jeśli jeszcze zasilamy baterię prądem pochodzącym z panelu fotowoltaicznych, urządzenie to nie stanowi żadnego zagrożenia dla natury.

 Wiedząc już, jakie zalety posiada hulajnoga elektryczna, nie pozostaje nic innego, jak zamienić samochód na wygodny i ekologiczny pojazd, który przy okazji dostarczy nam mnóstwo frajdy podczas jazdy. 

 

Zostaw komentarz