MANICURE I PEDICURE W OPOLU

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Manicure to bardzo popularny zabieg, wykonywany zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Obecnie na rynku kosmetycznym można wyróżnić wiele typów manicure, dlatego też każda osoba może znaleźć dla siebie coś interesującego. W ostatnim sezonie coraz bardziej kuszą nas piękne, kolorowe wzorki na paznokciach, cieniowania oraz ombre. Mnogość motywów jakie królują na paznokciach Polek, sprawia że możemy dobrać manicure odpowiednio dostosowany do naszej stylizacji.

Ostatnimi czasy bardzo popularnym zabiegiem stał się pedicure, czyli pielęgnacja i stylizacja paznokci u stóp. Wyróżniamy trzy typy pedicure. Pierwszym z nich jest pedicure kosmetyczny, który polega na skróceniu paznokci oraz spiłowaniu, przez co płytka paznokciowa otrzymuje wymarzony kształt i gładkość. W zakres tego pedicure kosmetycznego wlicza się zabieg usunięcia obumarłej części zgrubiałego naskórka, który pokrywa nasze pięty. Po zakończonym zabiegu zazwyczaj wykonywany jest odprężający masaż stóp. Kolejnym typem pedicure jest zabieg pedicure leczniczego. Polega on na usunięciu modzeli, wrastających paznokci oraz odcisków, które powstały podczas chodzenia w niedopasowanych butach lub nieodpowiednich skarpetkach. Ostatnim typem tego zabiegu jest pedicure biologiczny, który polega na używaniu jedynie naturalnych narzędzi. Zabronione jest używanie narzędzi wykonanych z metalu. Jednym z problemów, z którym często zgłaszają się klientki do salonów kosmetycznych są suche i popękane pięty. W każdym, profesjonalnym salonie kosmetycznym można wykonać wiele różnych zabiegów, które pozwolą nam na zniwelowanie tego nieprzyjemnego problemu. Zabiegi takie są wykonywane w jednym z salonów kosmetycznych w Opolu. Suche oraz popękane pięty wiążą się z bólem oraz nieestetycznym wyglądem. Może być to spowodowane użytkowaniem nieodpowiedniego obuwia, nieodpowiedniego nawilżenia skóry bądź złej pielęgnacji. Przyczyną może być również nadwaga.

Przed skorzystaniem z zabiegów kosmetologicznych należy skonsultować się z dermatologiem, który pozwoli ocenić czy stan naszych pięt nie wymaga zastosowania leków przeciwgrzybicznych lub antybiotyków. Zabieg regeneracji pięt można wykonać nie tylko w salonie piękności, ale również w domu. Jednak wykonanie zabiegu regeneracji pięt w salonie jest profesjonalne i daje szybkie oraz długotrwałe efekty.

Zostaw komentarz