Macierewicz: Koalicja została istotnie nadszarpnięta. Będą przyspieszone wybory?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Wiceprezes PiS Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia przyznał, że po ostatnich głosowaniach w Sejmie koalicja Zjednoczonej Prawicy została „istotnie nadszarpnięta”. Stwierdził przy tym, że wątpi, aby doszło do przyspieszonych wyborów.

Antoni Macierewicz © Newspix.pl / DAMIAN BURZYKOWSKI Antoni Macierewicz

– Nie ma wątpliwości, że po ostatnich głosowaniach w koalicja Zjednoczonej Prawicy została istotnie nadszarpnięta, ale jestem optymistą, jeśli chodzi o rządy polskiej prawicy – stwierdził. Polityk zaznaczył, że „co do przyszłości i perspektyw”, w najbliższych dniach kierownictwo ma na ten temat rozmawiać i podjąć stosowne decyzje.

pytany o to, czy głównym powodem kłopotów koalicji jest ustawa o ochronie zwierząt, odparł, że problemem dużo poważniejszym było stanowisko , lidera Porozumienia, co do wyborów prezydenckich. – Na skutek jego ówczesnego działania wybory (planowane na 10 maja) musiały zostać przesunięte, co odbiło się w sposób niesłychanie istotny na samym przebiegu wyborów i na ich kształcie. Takie wydarzenia, dużo poważniejsze, już mieliśmy za sobą i one wskazywały na konieczność pewnych zmian, czy innego podejścia do wzajemnych relacji – ocenił. – Wątpię, żeby doszło do przyspieszonych wyborów. Nie sądzę, żeby takie były konsekwencje tych ostatnich wydarzeń – dodał.

Gowin o kryzysie w koalicji: Nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy. Potrzebna refleksja

Zostaw komentarz