Łukasz Szumowski o drugiej fali epidemi. “Drugiego lockdownu nie da się zrobić”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zdjęcie Łukasz Szumowski o drugiej fali epidemi. "Drugiego lockdownu nie da się zrobić" © Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News Zdjęcie Łukasz Szumowski o drugiej fali epidemi. “Drugiego lockdownu nie da się zrobić”

Minister Szumowski szczerze o drugiej fali epidemii! Jego zdaniem nie da się już wprowadzić takich ograniczeń jak w marcu.

Rząd stopniowo ściąga nałożone na nas jeszcze w marcu ograniczenia, co dało też nam pewną swobodę. Choć liczba zakażeń utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie, w ciągu ostatniej doby nie odnotowano w Polsce żadnych zgonów wywołanych COVID-19. Minister Łukasz Szumowski zapowiada już zdjęcie maseczek i wiele innych rozluźnień, a w jednym z najnowszych wywiadów przyznał, że ma nadzieję, iż druga fala epidemii nie będzie miała takich skutków jak pierwsza.

Zobacz także:

Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos w sprawie wesel! Od kiedy będzie można je organizować i na ile osób? 

Łukasz Szumowski szczerze: “Drugiego lockdownu nie da się zrobić”

Minister Łukasz Szumowski od dawna zapowiada, że jesienią czeka nas druga fala epidemii. I choć zdania nie zmienił, w najnowszym wywiadzie nieco uspokaja społeczeństwo.

Zobacz także:

Epidemia koronawirusa wróci i to ze zdwojoną siłą! Ekspert WHO już widzi sygnały

Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister Szumowski odpowiada!

Szumowski w rozmowie z tygodnikiem “Sieci” przyznał, że Polska jest przygotowana na powrót koronawirusa. Ma jednak nadzieję, że druga fala będzie miała mniejszą skalę, bowiem jego zdaniem nie da się już wprowadzić takich obostrzeń jak w marcu.

Drugiego lockdownu już nie da się zrobić. Poza tym mam nadzieję, że nawet, jeśli będzie drugie uderzenie to jednak nie będzie dramatycznie. Udało się bowiem wprowadzić sieć szpitali jednoimiennych, mamy infrastrukturę, ponad 120 laboratoriów wykonuje testy. To są narzędzia do kontroli tego potwora, jakim jest epidemia – tłumaczy.

Przyznał też, że jesteśmy przygotowani na reagowanie na duże ogniska zachorowań, co miał pokazać przykład Śląska.

My jednak mamy nadzieję, że druga fala epidemii nie nadejdzie. 

Zobacz także:

Ten kraj poradził sobie z zachowaniem dystansu społecznego. Mieszkańcy wpadli na genialny pomysł!

Wicepremier zapowiedziała, że siłownie niedługo mogą zostać otwarte. Jak będą wyglądały? W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia! 

Jak będą wyglądały siłownie po otwarciu? W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia

Zostaw komentarz