LOT wznawia loty pasażerskie. Dokąd będzie można podróżować samolotem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

LOT wznawia loty pasażerskie. Dokąd będzie można podróżować samolotem? © WOJCIECH STROZYK/REPORTER LOT wznawia loty pasażerskie. Dokąd będzie można podróżować samolotem?

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają lotniczy ruch pasażerski. Gdzie będziemy mogli polecieć samolotem? Lista kierunków na razie jest mocno ograniczona.

Koronawirus spowodował paraliż ruchu lotniczego na całym świecie. Powoli jednak poszczególne elementy gospodarki zaczynają być rozmrażane. Włochy już zapowiedziały otwarcie granic 3 maja. Tymczasem polskie linie lotnicze wznawiają wewnątrzkrajowe loty pasażerskie.

Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie – na razie niektóre krajowe – poinformował w poniedziałek przewoźnik. Podróżni będą mogli polecieć m.in. z Warszawy do Gdańsk, Krakowa i Poznania.

Zobacz także

Ścisk w samolocie podczas epidemii. Pasażerowie oskarżają linie lotnicze

Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie

– czytamy na stronie polskiego przewoźnika.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

LOT wznawia loty pasażerskie wewnątrz kraju

Jak poinformowano, od 1 czerwca pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych realizowanych na osiem lotnisk. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk, do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Zobacz także

Do kiedy potrwa zamknięcie granic? KE wydaje kolejne zalecenie

Nowa siatka połączeń obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny

 – dodano.

Zobacz także

Linia lotnicza przywraca część lotów z Polski. Na początek 17 rejsów tygodniowo

RadioZET.pl/PAP

Zostaw komentarz