Legia Warszawa rozbiła Wisłę choć przegrywała. VAR zabrał gola

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

28 – przez tyle minut gry piłkarze Wisły Kraków prowadzili w meczu z Legią Warszawa. W 29. minucie prostopadłym podaniem popisał się Dawid Szot, a po zablokowanym uderzeniu Lubomira Tupty piłka spadła na nogę Łukasza Burligi, który uderzeniem w dalszy róg pokonał Radosława Majeckiego.

Legia pokonała Wisłę po dobrej drugiej połowie

Do przerwy wicemistrzowie Polski nie mieli żadnego pomysłu na zaskoczenie dobrze zorganizowanej defensywy gospodarzy. Drużyna Artura Skowronka cofnęła się głęboko, a wolno grający legioniści nie byli w stanie zagrozić bramce Michała Buchalika. Przed przerwą najbliżej wyrównania był Luquinhas, jednak jego uderzenie z pola karnego poleciało wysoko w trybuny.

Zupełnie inny mecz obejrzeliśmy w drugiej połowie. W 57. minucie spod linii końcowej podał wprowadzony w przerwie Mateusz Cholewiak, a uderzeniem z bliska do wyrównania doprowadził Tomas Pekhart. 13 minut później Czech dał Legii prowadzenie, uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu Domagoja Antolicia z rzutu wolnego.

W 76. minucie drużyna Aleksandara Vukovicia prowadziła już 3:1. Indywidualną akcję prawą stroną przeprowadził Marko Vesović, a jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Walerian Gwilia. Kilka chwil później Wisła strzeliła gola kontaktowego, jednak został on anulowany przez VAR. Po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki wepchnął Łukasz Klemenz. Sędzia jednak słusznie nie uznał gola, bo zagrywający wcześniej Hebert dotknął piłki ręką.

Dzięki wygranej w Krakowie Legia utrzymała ośmiopunktową przewagę w tabeli nad drugim Piastem Gliwice. Wisła jest zaś na 13. miejscu z dwoma punktami przewagi nad Koroną Kielce i trzema “oczkami” więcej od Arki Gdynia.