Lech Poznań zdemolował Pogoń Szczecin. Piękny gol młodzieżowca, którego domagali się kibice

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Zwycięzca starcia w Poznaniu mógł być pewny przynajmniej do środy trzeciego miejsca w lidze. Lech Poznań dodatkowo czekał na swoją wygraną od 3 marca, kiedy to pokonał Górnika Zabrze 4:1 Natomiast Pogoń chciała kontynuować zwycięską passę. W poprzedniej kolejce wygrała z Cracovią 1:0.

Dwie bramki młodzieżowców Lecha. Aktywny Ramirez z golem i asystą

Pierwszy ciekawą sytuację oglądaliśmy w 14. minucie. Dani Ramirez uderzył z dystansu, a piłka przeleciała minimalnie nad nad okienkiem bramki Stipicy. W 22. minucie Tymoteusz Puchacz niepilnowany pobiegł lewą flanką boiska i wycofał do nadbiegającego Jakuba Modera. Pomocnik Lecha pięknym technicznym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans na skuteczną interwencję Stipicy.

W 31. minucie Lech podwyższył prowadzenie. Stipica w niegroźnej sytuacji podał do Podstawskiego, którego agresywnie naciskali gracze Lecha. W efekcie pomocnik Pogoni stracił piłkę, przejął ją Gytkjaer i mierzonym strzałem podwyższył na 2:0. W 43 minucie powinno być 2:1, ale strzał Podstawskiego w świetnym stylu obronił Van der Hart.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Najpierw w 57 min. strzał Modera obronił Stipica, później dobitkę Butko, ale był bezradny wobec uderzenia Daniego Ramireza. Pięć minut później zespół Żurawia popisał się kolejną znakomitą akcją. Dani Ramirez idealnym prostopadłym podaniem obsłużył Jakuba Kamińskiego, który po długim słupku trafił na 4:0!

Żuraw spełnił obietnicę kibiców: #BiletdlaMuhara

Kibice Lecha w mediach społecznościowych poznańskiego klubu domagali się, aby Żuraw postawił w podstawowym składzie z Pogonią na Jakuba Modera kosztem Karlo Muhara, który często zawodził sympatyków Kolejorza. Na Twitterze zorganizowano akcję pod hasztagiem  #BiletdlaMuhara. Jak widać, trener Lecha spełnił życzenie sympatyków ekipy z Bułgarskiej i wystawił Modera w pierwszej “11”, a ten odwdzięczył się szkoleniowcowi pięknym trafieniem. Z kolei Muhar przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Lech wygrał aż 4:0 i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Natomiast Pogoń aktualnie jest piąta, ale może spaść o jedno miejsce w przypadku wygranej Śląska Wrocław, który w środę zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock (początek o 18:00).