Łapówki przy zakupie sprzętu dla polskiej armii. Zatrzymany były oficer i biznesmeni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Na trop tego przestępczego procederu wpadli agenci CBA z Poznania. W śledztwie współpracowali z funkcjonariuszami Służby Kontrwywiadu Wojskowego, którzy zebrali materiał dowodowy w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego i jego żony. Sprawdź, co posiadają

Podejrzenia dotyczą nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, co mogło narazić ekonomiczne interesy Sił Zbrojnych RP. Do tej sprawy funkcjonariusze CBA z Poznania, wspólnie z Żandarmerią Wojskową, zatrzymali trzy osoby. To prezesi gdańskiej i warszawskiej spółki, a także były oficer Wojska Polskiego.

ZOBACZ TEŻ: Konduktorzy mieli inwigilować przedsiębiorców jadących na protest?

– Podczas śledztwa ujawniono, że w ramach procedur przetargowych pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie a biznesmenami dochodziło do przestępstw korupcyjnych, w wyniku których zostały ujawnione warunki oferty przetargowej. Jeden z zatrzymanych mężczyzn w zamian za łapówkę, przekraczając swoje uprawnienia, przekazywał informacje stanowiące tajemnicę służbową, umożliwiającą uprzywilejowaną pozycję firmom w organizowanych przez wojsko przetargach – poinformował Onet Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Do zatrzymań doszło na terenie Bydgoszczy, Gdańska i Warszawy. Wszyscy usłyszeli zarzuty w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Zostaw komentarz