Kwas glikolowy – rozwiązanie Twoich problemów skórnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Jeśli cierpisz na trądzik młodzieńczy i łojotok. Gdy pozsiadasz widoczne przebarwienia oraz zmiany skórne. W sytuacji, gdy nie możesz sobie poradzić z rozszerzonymi porami lub szukasz dobrego sposobu walki z pierwszymi oznakami starzenia się. Odwiedź pobliski salon kosmetyczny i zapytaj o peeling kwasem glikolowym. Ten zabieg będzie stanowił rozwiązanie Twoich problemów.

Zabieg z zastosowaniem kwasu glikolowego zalicza się do średnio głębokich peelingów chemicznych. Ze względu na stopień nasilenia działania złuszczającego można go umieścić na skali gdzieś pomiędzy peelingiem enzymatycznym, a mikrodermabrazją. Wszystko zależy od natężenia zabiegu, jaki po konsultacji z klientkom dobierze kosmetyczka Warszawa – czy będzie zastosowany kwas glikolowy w wersji 15%, 30% czy 50%.

Efektem poddania się peelingowi glikolowemu jest uzyskanie świeżej, nawilżonej i oczyszczonej skóry o bardziej wyrównanym kolorycie. Dzięki rozluźnieniu połączeń międzykomórkowych w martwym naskórku, niepotrzebne komórki skórne ulegają złuszczeniu, pozostawiając zwężone i głęboko oczyszczone pory oraz spłycone zmarszczki i zmiany potrądzikowe. Dodatkowo kwas glikolowy poprawia proces krążenia krwi w skórze, a także stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu. Pozytywne efekty zastosowania kwasu glikolowego są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak dla uzyskania jak najlepszych wyników zaleca się odbycie serii 4-6 zabiegów w około 7-10 dniowych odstępach czasu. W trosce o właściwy efekt oddziaływania kwasami bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegowych. Przede wszystkim należy bardzo delikatnie traktować skórę w miejscu, które było poddane działaniu kwasu, gdyż usunięcie martwego naskórka oznacza dla niej eliminację posiadanej zwykle bariery ochronnej. Co za tym idzie po tym zabiegu nie może być mowy o opalaniu. Co więcej, wskazane jest stosowanie kremu z dość wysokim filtrem niezależnie od pory roku, w której poddało się zabiegowi. Korzystne działanie regeneracyjne i odżywcze będzie z kolei miało nawilżanie i natłuszczanie skóry. Z jednej strony przyspieszy ono eliminację potencjalnie występującego zaczerwienienia z drugiej zaś strony po złuszczaniu kwasem glikolowym, substancje aktywne mogą łatwiej dotrzeć do głębszych warstw skóry i są przez nie w większym stopniu absorbowane.

Zostaw komentarz