Kurski powołany do zarządu TVP. Będzie odpowiadał za informacje i publicystykę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Prezes TVP Jacek Kurski © PAP / Bartłomiej Zborowski Prezes TVP Jacek Kurski

Jacek Kurski został ostatecznie powołany na członka zarządu Telewizji Polskiej. Były prezes TVP będzie odpowiadał za informacje, publicystykę i TVP Sport.

Wcześniej Marzena Paczuska złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej. Kilka godzin później przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził głosowanie korespondencyjne nad trzema uchwałami. Pierwsza z nich stanowiła, że zarząd Telewizji Polskiej liczy trzy osoby, inna uchylała uchwałę z minionego tygodnia o powołaniu Jacka Kurskiego do zarządu TVP, a trzecia ponownie powoływała Kurskiego na członka zarządu spółki.

Taki ruch Rady Mediów Narodowych wynikał z wątpliwości wokół procedury powołania Jacka Kurskiego z 22 maja. Według statutu zarząd TVP może mieć maksymalnie trzy osoby, a według ustawy przyznającej tegoroczną rekompensatę dla mediów publicznych nie obowiązuje taka zasada. W efekcie wątpliwości prawne spowodowały, że miejsce dla Kurskiego w praktyce miało pojawić się dopiero po rezygnacji Marzeny Paczuskiej.

Z ustaleń portalu wirtualnemedia.pl wynika, że przedłużone ma zostać czasowe oddelegowanie Macieja Łopińskiego z rady nadzorczej spółki do wykonywania czynności prezesa telewizji przynajmniej do terminu wyborów prezydenckich. Jacek Kurski ma w zarządzie nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną i TVP Sport.

Zostaw komentarz