Kuba Strzyczkowski mianowany nowym dyrektorem Trójki!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Kilka dni temu polskie media zdominowała afera wokół unieważnienia notowania Listy przebojów Trójki. W samym centrum skandalu znalazł się dyrektor rozgłośni, Tomasz Kowalczewski, który uznał umieszczenie piosenki Kazika Twój ból jest lepszy niż mój na pierwszym miejscu za manipulację. W efekcie z Trójki odeszło wielu dziennikarzy, w tym Marek Niedźwiecki.

Zobacz: Marek Niedźwiecki ODCHODZI z radiowej Trójki po unieważnieniu Listy Przebojów! “Nasza Trójka już nie istnieje”

Afera w Programie III Polskiego Radia okazała się wyjątkowo dotkliwa dla jego władz, a dotychczasowy dyrektor rozgłośni szybko znalazł się w ogniu krytyki. Decyzję o anulowaniu notowania Listy przebojów Trójki z piosenką Kazika na czele skrytykowali nie tylko pracownicy stacji, lecz także osoby związane z rządem PiS, między innymi minister kultury Piotr Gliński i prezydent Andrzej Duda.

Przypomnijmy: Andrzej Duda komentuje aferę w radiowej Trójce: “Jestem ZAŻENOWANY”

Efekty tego skandalu okazały się wyjątkowo dotkliwe dla rozgłośni, która po odejściu dziennikarzy zmuszona była wypełniać czas antenowy muzyką. Wszystko oczywiście z powodu braków kadrowych, a to najwyraźniej niejedyne zmiany, które tam zaszły. Jak dowiedział się Presserwis, kolejną osobą, która teraz opuszcza szeregi Trójki, stał się właśnie sam Kowalczewski. Zastąpić ma go Kuba Strzyczkowski.

Kuba Strzyczkowski został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego – donosi portal, który uzyskał potwierdzenie tej informacji u nowego dyrektora stacji.

Warto wspomnieć, że zdaniem wielu to właśnie poprzez działania Kowalczewskiego doszło do cenzury piosenki Kazika i fali zwolnień wieloletnich współpracowników stacji.

Myślicie, że sytuację da się jeszcze uratować?

żródło:

Zostaw komentarz