Kto nowym ministrem nauki? Pada zaskakujące nazwisko

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W sobotę w siedzibie PiS liderzy trzech formacji wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy podpisali nową umowę koalicyjną. Jak na razie nie ogłoszono konkretów dotyczących zapowiadanej od dawna rekonstrukcji rządu.

Siedziba PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie © PAP / Radek Pietruszka Siedziba PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie

Jak ustalił Onet, wciąż nie uzgodniono obsady wszystkich resortów. Chodzi o dwa lub trzy nazwiska polityków, przymierzanych przez Nowogrodzką do objęcie resortów w nowym rządowym rozdaniu. Dotyczy to m.in byłego wojewody lubelskiego, a dziś posła PiS Przemysława Czarnka, który może objąć połączony resort nauki i edukacji – informuje portal.

Wciąż też nie wiadomo, kto zastąpi Jana Krzysztofa Ardanowskiego na stanowisku ministra rolnictwa. W tym kontekście pojawia się nazwisko obecnefo szefa resortu cyfryzacji Marka Zagórskiego. Zagórski pełnił funkcję wiceministra rolnictwa w czasach Andrzeja Leppera.

Zagórski uchodzi za człowieka Artura Balazsa, wpływowego polityka, dawnego ministra rolnictwa i współtwórcy Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Balazs ma lobbować za jego kandydaturą, ale jego nominacja wzbudza ponoć opór części polityków PiS – wskazuje Onet. – Te ostatnie ustalenia powinny w ciągu najbliższego tygodnia zostać podjęte – mówi informator portalu.

Thun walczy o odzyskanie wzroku. I przestrzega innych

Polacy ocenili pracę Ziobry

Zostaw komentarz