Krzysztof Piątek kontra Rafał Gikiewicz? Gdzie i kiedy obejrzeć Hertha Berlin – Union Berlin? Transmisja TV, stream online

Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Po dwóch miesiącach przerwy, Hertha Berlin przełamała złą passę bez wygranej i zwyciężyła w poprzedniej kolejce z Hoffenheim 3:0. Szansę zagrania jedenastu minut w spotkaniu otrzymał Krzysztof Piątek, który zmienił w 79. minucie Vedada Ibisevicia. Union Berlin natomiast nie miał tyle szczęścia. Po powrocie Bundesligi, pierwszym rywalem drużyny, w której gra Rafał Gikiewicz, był Bayern Monachium. Bawarczycy wygrali 2:0, a pierwszą bramkę w spotkaniu z rzutu karnego strzelił Robert Lewandowski.

Hertha Berlin – Union Berlin, szansa na przełamanie dla Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek czeka na szansę zagrania w pierwszym składzie Herthy Berlin. Zdaniem Artura Wichniarka, który był gościem Krzysztofa Smajka, dziennikarza Sport.pl – przed polskim napastnikiem stawiane są dużo większe wymagania. Musi udowodnić, że jest w stanie regularnie strzelać gole, tak jak miało to miejsce na początku swojej kariery w Serie A.

Przed przerwaniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa, obie drużyny nie radziły sobie najlepiej w meczach Bundesligi. Hertha Berlin przegrała trzy z czterech ostatnich spotkań. Z drugiej strony Union Berlin swój ostatni mecz wygrał 24 lutego. Między dwoma zespołami toczy się walka o bezpośredni awans w tabeli. Obecnie Union Berlin (30 pkt) z jednym punktem straty do swojego piątkowego rywala, zajmuje 12. miejsce w lidze, Hertha Berlin natomiast (31 pkt) – 11. miejsce.

W bezpośrednich starciach, lepiej z Derbów Berlina wychodziła drużyna Rafała Gikiewicza. Na pięć meczów ligowych, Union Berlin wygrał dwa, dwa spotkania zakończyły się remisem i raz zwyciężyła Hertha Berlin. Miało to miejsce 3 września 2012 roku, gdy obie drużyny występowały w 2. Bundeslidze. W ostatnim spotkaniu Union Berlin wygrał z Herthą 1:0.

Gdzie obejrzeć spotkanie otwierające 27. kolejkę Bundesligi? Transmisja TV, stream online, relacja na żywo

Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Canal+Sport. Początek transmisji zaplanowano w piątek 22 maja na godzinę 20:25, a mecz skomentują Bartosz Gleń oraz Tomasz Ćwiąkała. Stream online nie będzie dostępny. Relacja na żywo z meczu będzie prowadzona na portalu Sport.pl.