Kredyty samochodowe w 2020 – czy nadal warto?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Obecnie, posiadanie prawa jazdy, a co za tym idzie, także i samochodu stało się rzeczą niemal niezbędną – gdybyśmy byli skazani tylko i wyłącznie na transport publiczny, nasze życie byłoby bez porównania dużo trudniejsze. Spójrzmy tylko na to, jak często jeżdżą autobusy na trasie, którą poruszamy się najczęściej – na przykład na drodze do naszej pracy itd.

Sukcesem jest, jeśli autobus będzie tam jeździł raz na jedną, czy dwie godziny, ale mimo tego nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie, nie mówiąc już o weekendach, czy świętach, gdzie bardzo często nie będziemy w stanie znaleźć jakiegokolwiek połączenia. Pomimo tego, sporo osób po prostu nie stać na samochód – bo nie ukrywajmy ich ceny są bardzo wysokie, nawet jeśli rozglądamy się za modelem używanym. Z pomocą przychodzą tutaj kredyty samochodowe.

Mimo nazwy, nie są one pożyczkami stricte na zakup samochodu, ale także przyczepy, skutera, motocykla itd. Ogólnie mówiąc – niemal wszystkiego co powiązane jest z pojazdami, motoryzacją. Dzięki kredytom samochodowym, ludzie są w stanie pozwolić sobie na zakup samochodu, choćby modelu z salonu, bez potrzeby wykładania jednorazowo dużej ilości gotówki, zamiast tego zaś, cała kwota rozkładana jest na raty, które zazwyczaj są dużo bardziej korzystne, niż w przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych.

Co wpływa na to, że kredyty samochodowe zapewniają tak atrakcyjne warunki?Przede wszystkim inne metody zabezpieczenia kredytu, stosowane przez kredytodawców, które pozwalają na zapewnianie im lepszych warunków. Podstawowymi metodami zabezpieczenia takiego kredytu jest zastaw rejestrowy, lub przewłaszczenie na zabezpieczenie.

Gdzie zdobyć kredyt samochodowy? Udzielane są one przez niemal wszystkie banki komercyjne w Polsce, ale nie tylko – bardzo często spotkać się możemy z tak zwanymi bankami samochodowymi, powiązanymi z konkretnymi producentami samochodów, oferują oni bardzo korzystne oferty na zakup konkretnych modeli. Dzięki kredytowi samochodowemu, niemal każdy z nas może pozwolić sobie na zakup pojazdu.

Zostaw komentarz