Kraków tam i z powrotem – konkurs dla przewodników

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

„Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” – zachęca Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. A Muzeum Krakowa wraz z przewodnikami szuka sposobu na to, jak mieszkańców namówić do odkrywania miasta.

Kraków tam i z powrotem – konkurs dla przewodników

Fot. Jan Graczyński

W dobie pandemii krakowianie stali się głównymi odbiorcami oferty kulturalnej i turystycznej miasta. – W pewien sposób wypełniają lukę po wielu milionach turystów z zagranicy i spoza Krakowa. Po latach utyskiwania na turystów zagarniających Kraków, krakowianie mają go wreszcie dla siebie! – mówi Katarzyna Winiarczyk, koordynatorka Centrum Działań Społecznościowych „Jestem Kraków” Muzeum Krakowa.

Czy odkryją Kraków na nowo? Czy własne miasto może być dla nich równie atrakcyjne, jak egzotyczne wyprawy? W jaki sposób możemy dodatkowo zachęcić ich do poznawania, odkrywania miasta, w którym spędzają większość swego życia? – te pytania Muzeum Krakowa zadaje sobie i przewodnikom.

Właśnie ogłosiło konkurs „Kraków tam i z powrotem”, dedykowany przewodnikom. Mają oni zaplanować oryginalne trasy turystyczne dla mieszkańców: rodzinną, dla dwojga (osoby dorosłe, miejsca romantyczne), dla belfra z klasą, dla biegacza i/lub cyklisty oraz „trasę jak okrasa” (kategoria otwarta, bez zaszeregowania do konkretnej grupy odbiorców, ani ograniczeń czasowych).

We wszystkich kategoriach wyróżnione zostaną po trzy najciekawsze trasy. W sumie będzie ich więc 15 i – jak zapewnia Katarzyna Winiarczyk – zostaną udostępnione mieszkańcom w przystępnej formie. Czy będzie to przewodnik drukowany, czy wersja elektroniczna – decyzja jeszcze nie zapadła.

Prace można nadsyłać do 3 czerwca. Wyniki konkursu poznamy 17 czerwca. Autorzy wyróżnionych prac dostaną po 500 zł honorarium.

Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Krakowa.

https://cityon.pl/krakow

Zostaw komentarz