Kraków Airport odbudowuje się po pandemii

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

W czerwcu do portu lotniczego w Balicach wrócili pasażerowie. Z usług lotniska skorzystało 14 398 podróżnych, o 98 procent mniej niż rok wcześniej.

Łącznie od początku 2020 roku obsłużono 1 549 062 pasażerów czyli o  2,258 mln mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

– Czerwiec to miesiąc, gdy Kraków Airport mozolnie, ale konsekwentnie odbudowuje się po 2,5 miesięcznym zamknięciu. Z każdym dniem zaczęło się pojawiać coraz więcej pasażerów.  Podróżujący ze zrozumieniem  przyjmują nowe standardy sanitarne  wprowadzone w  trosce o  ich bezpieczeństwo i komfort – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

W czerwcu na krakowskie lotnisko powróciło także połączenia KLM. Najbliższy piątek to także inauguracja oczekiwanego połączenia z/ do lotniska Charles de Gaulle w Paryżu, tym samym na krakowskim lotnisku o 11:20 powitają nowego przewoźnika – Air France.

1 czerwca wznowione zostały krajowe połączenia lotnicze. Wróciły codzienny rejsy do/z Warszawy i Gdańska i loty między stolicą Małopolski a portem Olsztyn Mazury. Później zaczęły wraca kieruneki międzynarodowe obsługiwane przez Lufthansę,Wizzair i Ryanair. W lipcu i sierpniu pasażerowie będą mogli skorzystać aż z 11 tras, w tym 10 nowości, miedzy innymi do: Rzymu-Fiumicino, Kalamaty, Kawali,Barcelony, Zadaru, Chanii, Dubrownika, Salonik, a  także  na  Santorini, Korfu, Zakynthos. W tej ofercie tylko Dubrownik był już w siatce połączeń Kraków Airport. Hiszpania, Grecja czy Włochy zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów wybierających Kraków Airport.

Z Balic można się również dostać do Wielkiej Brytanii – między innymi do Londynu, Glasgow, Birmingham, Edynburga i polecieć na Ukrainę do Kijowa.

Obostrzenia

W ciągu tych pierwszych tygodni funkcjonowania „odmrożonej” siatki połączeń użytkownicy lotniska zobowiązani są do noszenia maseczek, trzymania dystansu sanitarnego. Ogólnie dostępnie są środki do dezynfekcji rąk. Dodatkowo dezynfekowany  jest terminal, łącznie z przystankiem kolejowym.

Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Źródło:

Zostaw komentarz