Kraken: Bitcoin może wystrzelić o kolejne 200%

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Raport opublikowany przez giełdę Kraken mówi, że niestabilność Bitcoina jest na najniższym w historii poziomie, a waluta może potencjalnie wzrosnąć o kolejne 200 procent w nadchodzących miesiącach.

Niestabilność Bitcoina jest bardzo niska

W momencie pisania tego artykuły, kryptowaluta numer jeden na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, po spędzeniu ostatnich kilku dni na poziomie około 11 500 dolarów, wzrosła do zakresu 11 800 dolarów. Oznacza to wzrost o 300 dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin. Na początku tygodnia BTC kosztował 11 900 dolarów i wydaje się być gotowym do odzyskania tej pozycji w najbliższych dniach.

Ostatnie kilka tygodni były nieco dziwne dla aktywów cyfrowych. Ceny gwaltownie rosły i spadały, wahając się pomiędzy 100 a 600 dolarów. Według nowych danych przedstawionych przez giełdę Kraken, wydaje się, że waluta jest gotowa na głębsze wejście na bycze terytorium.

Poziom zmienności Bitcoina jest najniższy od około 21 miesięcy. W momencie pisania tego artykułu, poziom ten wynosi 23%. W całej historii BTC, było tylko kilkanaście przypadków, w których zmienność osiągnęła podobne wartości. Za każdym razem, okresy te poprzedzały wzrosty o około 140% lub więcej, a giełda Kraken uważa, że wkrótce historia może zatoczyć koło.

Oprócz tego, Bitcoin pokazuje siłę, której nigdy wcześniej nie pokazywał. W przeszłości, lipiec zazwyczaj był stosunkowo słabym miesiącem dla wszystkich kryptowalut, choć według badań Krakena, aktywo wzrosło w ubiegłym miesiącu o ponad 20 procent, udowadniając, że jego siła i odporność wzrosła tylko w ciągu ostatnich 30 dni.

W lipcu cena Bitcoina wzrosła z przedziału 9 000 dolarów do 11 000 dolarów, co oznacza wzrost o około 1000 – 2000 dolarów. Ponadto, skok do pięciocyfrowego terytorium ostatecznie nastąpił w mniej niż 24 godziny.

Czy to może być początek czegoś bardzo dużego?

Kraken uważa, że na wzrosty cen, miały wpływ zarówno plany dotyczące dodatkowego pakietu stymulacyjnego w Stanach Zjednoczonych, jak i banki, które otrzymały zielone światło do oferowania klientom usług przechowywania kryptowalut. Firma wyjaśniła w oświadczeniu:

„Prawie dwa i pół roku później, Bitcoin w końcu rozpadł się i wyszedł z formacji wzoru pennan pod końcu lipca, sygnalizując początek tego, co wielu uważa za kolejny cykl hossy”.

Kraken ostrzega jednak użytkowników, aby jeszcze nie świętować. Firma stwierdziła, że niestabilność Bitcoina może wzrosnąć lub zmniejszyć się bez ostrzeżenia. Na koniec Kraken zauważył, że Bitcoin utrzymywał się powyżej 11 500 dolarów, tylko przez ok. 2,5% swojego istnienia. Oznacza to, że podczas gdy wzrost jest pozytywny, Bitcoin gruntowy jest nadal stosunkowo niestabilny.

Źródło:

Zostaw komentarz