Koronawirus w Wielkopolsce. Nowe zakażenia, nie żyje 10 osób

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

O najnowszych zakażeniach koronawirusem w kraju Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę. W Wielkopolsce przybyło 12 osób zakażonych koronawirusem. Są to mieszkańcy powiatów: międzychodzkiego, poznańskiego, kaliskiego, gnieźnieńskiego i kępińskiego w wieku od 27 do 92 lat. Osiem osób poddano izolacji domowej, część z tych przypadków dotyczy podopiecznych domów pomocy społecznej. Dwie osoby są hospitalizowane – w Kępnie i Poznaniu.

Niestety resort zdrowia poinformował o śmierci kolejnych osób z Wielkopolski, zakażonych koronawirusem. W szpitalu w Koninie zmarła 54-letnia kobieta z powiatu konińskiego. Natomiast w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu zmarła 62-letnia kobieta z powiatu kępińskiego.

Cztery kolejne osoby zmarły w szpitalu zakaźnym w Poznaniu. Są to: 75-letnia kobieta, Mieszkanka Kalisza, 93-letnia kobieta, mieszkanka Poznania, a także dwóch mężczyzn, mieszkańców Kalisza, w wieku 77 i 82 lat.

Zmarło także czterech pacjentów szpitala w Wolicy. Są to: dwie kobiety, mieszkanki Kalisza, w wieku 94 i 84 lat, 90-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza. Nie żyje również 90-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego.

Do tej pory w Wielkopolsce stwierdzono 1722 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 133 osoby zmarły, a 629 wyzdrowiało. Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem poddanych izolacji lub kwarantannie jest 9964 osób, objętych nadzorem epidemiologicznym jest 391 osób, a hospitalizowane jest 325 osoby.

żródło:

Zostaw komentarz